martin husovsky

Prvú divokú kartu udelí Martin Husovský z Komajoty

V internetovom hlasovaní si poslucháči vyberú troch finalistov súťaže Gospel talent 2013. O štvrtom rozhodne líder kapely Komajota Martin Husovský.

 

© www.komajota.sk

Líder kapely Komajota Martin Husovský rozhodne o štvrtom finalistovi súťaže Gospel talent 2013

 

Hľadanie gospelového talentu roka v súťaži Gospel talent 2013 vrcholí. Už o niekoľko dní spoznáme mená prvých troch postupujúcich do Veľkého finále, ktoré naživo odvysiela Rádio Lumen. Do piatku 18. októbra si ich môžu vybrať čitatelia portálu igospel.sk internetovým hlasovaním. Okrem nich sa však finalistami stanú aj ďalší dvaja interpreti, o ktorých rozhodnú divoké karty od zvoleného partnera súťaže a odborníka v rámci hudobnej scény.

 

Prvú divokú kartu v aktuálnom ročníku Gospel talentu udelí spevák, hudobník a skladateľ Martin Husovský, ktorý je frontmanom úspešnej kapely Komajota. Husovský rozhodne o štvrtom finalistovi, keď do finále svojím výberom posunie jednu zo zvyšných 69 súťažných skladieb. Urobí tak po skončení internetového hlasovania a zverejnenia mien prvých troch finalistov počas nasledujúceho týždňa. Jeho rozhodnutie bude nasledovať výber posledného účastníka finálového kola, autora druhej divokej karty predstavia organizátori už onedlho.

 

© www.komajota.sk

Najnovší singel “Most” predstaví Komajota na turné, ktoré štartuje 9. novembra v Žiline

 

Martin Husovský je lídrom prešovskej kapely Komajota, ktorá sa so svojím prvým singlom “Ráno v novinách” z debutového albumu Časopriestor umiestnila v slovenských hitparádach na piatom mieste. Druhý album Bludisko priniesol známe hity “Mesto v nás”, “Sedem nocí”, tretí singel „Cez škáry“ sa v októbri roku 2008 stal najhranejšou skladbou v rádiách. Pred tromi rokmi vydala skupina Komajota svoj tretí štúdiový album s názvom Kolobeh. S manželkou Veronikou a jej sestrou Katkou Koščovou, prvou slovenskou Superstar, vytvoril aj hudobný album pre najmenších.

 

V týchto dňoch predstavila Komajota nový singel “Most”, pričom tak spravila priamo prostredníctvom videoklipu. Novinku predstaví kapela naživo na turné, ktoré odštartuje 9. novembra v Žiline. Skupina sa následne predstaví aj v Košiciach, Považskej Bystrici, Svidníku a Bratislave.