singer and guitarist performing on stage in a club in front of a cheering crowd

Víťazov Gospeltalentu čakajú nahrávanie, koncerty, festivaly i vecné ceny

Nové talenty získajú štedrú pomoc pri štarte hudobnej tvorby.
 
Váhaš, či sa zapojiť do Gospeltalentu? Víťazi štvrtého ročníka súťaže získajú doposiaľ najviac cien. Okrem profesionálneho nahrávania skladieb vystúpia na najväčších kresťanských festivaloch, koncertnom turné či získajú víkend v Tatrách.

Zo štúdia čaká víťazov cesta do rádia a na koncertné pódiá

Organizátori autorskej súťaže v hľadaní gospelových talentov sľubujú množstvo lákavých výhier. Na víťazov v jednotlivých kategóriách čaká profesionálne nahrávanie a mastering skladby v nahrávacom štúdiu Umpax v Prešove. So zviditeľnením vlastnej tvorby pomôže Rádio Lumen, ktoré zaradí najlepšie piesne do éteru. Skladby tiež nasadia ako novinky do Gospelparády. Traja najlepší odohrajú koncerty po celom Slovensku a privíta ich aj komunita Slovákov v Bruseli.

 
Gospeltalent je skvelá príležitosť dať priestor začínajúcim umelcom. Kresťanské kapely sú často zatvorené vo svojich skúšobniach a nemajú veľa priestoru, kde by sa mohli prezentovať. Okrem koncertov na Slovensku sme chceli pre nich pripraviť niečo špeciálne. Zoberieme ich preto hrať aj do Bruselu,” vysvetlil europoslanec Miroslav Mikolášik, ktorý súťaž zastrešuje.

 

GT16-FB-03

Talenty vystúpia aj na dvoch najväčších kresťanských festivaloch, fanúšikovia podarujú klip

Na začínajúcich umelcov však čaká oveľa viac. Uvidia ich totiž tisíce fanúšikov, ktorí každoročne prichádzajú na najväčšie kresťanské festivaly na Slovensku. Víťazi vystúpia v centre Trnavy na open air Festivale Lumen, na ktorý každoročne zavíta približne desaťtisíc ľudí. Koncerty odohrajú aj v Kraľovej Lehote na rovnakých pódiách ako Jeremy Riddle či Martin Smith. Šesťtisícové publikum privíta víťazov na Campfeste a ich piesne sa stanú súčasťou výberového CD Gospeltalentu.

 
Okrem praktických cien a neoceniteľných skúseností získajú traja najlepší aj víkend v Tatrách a ďalšie vecné ceny. Výherca, ktorý si získa najväčšie sympatie fanúšikov v online hlasovaní, natočí k piesni aj klip.

 
Prihlasovanie do súťaže je spustené a potrvá do 20. marca. Prvú súťažnú nahrávku v kategórii speváčka si je už možné vypočuť na stránke gospeltalent.sk.

 
Autor: -mm-, -mo-
Foto: Depositphotos.com/seenaad