Guitarist on stage with microphone for background, soft and blur concept

Víťazi Gospeltalentu 2016 zamieria aj do regiónov

Víťazi GT získajú mnoho, okrem iného budú mať koncertnú šnúru.

 

Na to, aby ste videli víťazov Gospeltalentu 2016 naživo, nemusíte chodiť ďaleko. Oni prídu za vami. Organizátori súťaže gospelových talentov sľubujú víťazom koncertné turné po Slovensku. Okrem vystúpení na najväčších kresťanských festivaloch v letných mesiacoch plánujú v jeseni špeciálne koncerty na východe, strede a západe Slovenska.

 

Máme veľkú túžbu ísť medzi ľudí a sprístupniť Gospeltalent regiónom. Nech sa najlepší interpreti, ale aj celá súťaž dostanú viac do povedomia ľudí a rozvíria tak vody slovenského gospelu,” uviedla koordinátorka súťaže Monika Tuková.

S gospelom pocestujú aj za hranice

Najkvalitnejší interpreti poputujú za slovenskými fanúšikmi Gospeltalentu aj do Bruselu.  V spolupráci s europoslancom Miroslavom Mikolášikom, ktorý súťaž zastrešuje, pripravia vystúpenia víťazov v miestnej komunite. “Chceme, aby mali z toho zážitok miestni, ale aj víťazní interpreti,” povedal Mikolášik.

 

 

Koncertovanie doma i v zahraničí nie je zďaleka jedinou odmenou pre tých, ktorí zložia a naspievajú najlepšie skladby spadajúce do kategórie gospel. Veľkým lákadlom je skúsenosť s nahrávaním a mastering vlastnej piesne v profesionálnom štúdiu UMPAX. Štúdiové piesne sa dostanú do éteru a rebríčkov Rádia Lumen a tiež na výberový album Gospeltalentu.

Prihlásiť sa dá do 20. marca v troch kategóriách

Prihlásiť do súťaže sa môžu interpreti, ktorí v tejto pozícii nepôsobia na scéne viac ako päť rokov a ktorí do 20. marca zaregistrujú autorskú pieseň na stránke gospeltalent.sk. V kategóriách spevák a speváčka je povolený len jeden sprievodný nástroj. Na nahrávkach skupín a zborov je možné použiť nástroje, ktorými v telese reálne disponujú. Musí ísť o skladbu, ktorá nebola nikdy predtým nahrávaná v profesionálnom štúdiu.

 

Autor: -mm-/-mo-
Foto editoriál: Depositphotos.com/ipopba