porota sima

Predstavujeme hlavnú porotu GT (3): Úspešná speváčka, ktorú odštartoval Gospeltalent

Gospeltalent 2016 odkrýva meno ďalšieho člena hlavnej poroty.

 

Pokračujeme v predstavovaní hlavnej poroty súťaže Gospeltalent 2016, ktorá vo štvrtok 5. mája vyberie najlepšieho speváka, speváčku a skupinu spomedzi postupujúcich finalistov. Urobí tak počas Veľkého finále v živom rozhlasovom prenose, na ktorom sa môže zúčastniť ktokoľvek.

 

GT _ hlavna porota

Známa tvár, ktorá sa spevu začala profesionálne venovať po výhre v Gospeltalente

Spolu s Dianou Rauchovou bude ženy v hlavnej porote Gospeltalentu 2016 zastupovať dnes už mimoriadne obľúbená a úspešná speváčka, hudobníčka a skladateľka, ktorá napriek mladému veku dokáže vypredávať koncerty – Sima Martausová.

 

Sima sa začala venovať spevu na profesionálnej úrovni po výhre v premiérovom ročníku súťaže Gospeltalent v roku 2009. Následne začala viac koncertovať, predovšetkým na kresťanských festivaloch, keď ako prvá zástupkyňa Gospeltalentu vystúpila napríklad na CampFeste. O tri roky neskôr vydala svoje prvé CD Vyzliecť si človeka.

 

Za jej debutový album sa však označuje CD z roku 2013 s názvom Dobrý deň, to som ja. Na jeho produkcii spolupracovali Igor “Ajdži” Sabo (bicie), Martin Zajko (gitary, mandolíny, ukulele), Pišta Lengyel (gitara, steel guitar), Martin Gašpar (kontrabas, basa). Pridali sa aj hostia – Juraj Bartoš (trúbka), Miško Šimko (akordeón) a Erich “Boboš” Procházka (ústna harmonika). Jej manažérom je známa postava slovenskej hudobnej manažérskej scény Jozef Šebo, ktorý v tejto pozícii spolupracuje s Janou Kirschnerovou či Petrom Cmorikom.

 

Sima Martausová má na konte dve platinové platne či cenu ZAI – Zväzu autorov a interpretov populárnej hudby v kategórii Album roka a Objav roka. V roku 2014 vydala album Na pravom poludní. Jej pieseň Dobrý deň, to som ja, sa stala titulnou skladbou seriálu Tajné životy. Sima zložila aj hymnu Národného stretnutia mládeže P15, ktoré sa v lete minulého roka uskutočnilo v Poprade.

 

Okrem speváckej a hudobnej činnosti sa Sima Martausová venuje aj divadlu. Už po skončení štúdia na Akadémii umení v Banskej Bystrici viedla divadielko v materskej škole a na ZUŠ. Neskôr vyhrala konkurz v Radošinskom naivnom divadle do hry Polooblačno a spolupracuje s ním dodnes. Narodila sa v Považskej Bystrici, žije v Bratislave, má staršiu sestru Soňu.

 


Poď na Veľké finále – zakúp si lístok ešte dnes!


 

Autor: -gt-
Foto: SM