rauchova

Predstavujeme hlavnú porotu GT (2): Ostrieľaný hlas, čo vytrvalo podporuje gospel

Odhaľujeme meno ďalšieho hlavného porotcu Gospeltalentu 2016.

 

Pokračujeme v predstavovaní hlavnej poroty súťaže Gospeltalent 2016, ktorá vo štvrtok 5. mája vyberie najlepšieho speváka, speváčku a skupinu spomedzi postupujúcich finalistov. Ich mená prinesie portál iGospel postupne v priebehu nasledujúceho týždňa.

 

Ostrieľaný hlas, ktorý vytrvalo podporuje gospelovú hudbu

Jednou z dvoch žien v hlavnej porote Gospeltalentu bude ostrieľaná rozhlasová publicistka, dramaturgička a moderátorka, ktorá počas svojho dlhoročného pôsobenia urobila okrem iného mnoho aj pre slovenský gospel – Diana Rauchová.

 

Už od piatich rokov je múzickým zázemím Diany Rauchovej klavír, v 90. rokoch sa na Žilinskom konzervatóriu venovala hre na hoboji a v Bratislave vyštudovala hudobnú vedu. Po roku 2000 pôsobila ako odborná asistentka na Prešovskej Katedre Estetiky a vied o umení a príležitostne dodnes aj na Košickom oddelení masmediálnych štúdií.

 
Osemnásť rokov sa pohybuje na pôde rozhlasovej publicistiky a ako hudobná dramaturgička, redaktorka a moderátorka popularizuje tzv. hudbu vážnu, zaostruje najmä na duchovné, sakrálne diela a menšinové žánre.

 
Trpezlivo a pozorne mapuje a komentuje aj mladú kresťanskú hudobnú tvorbu na Slovensku a hudobno-kritickou spätnou väzbou  podporuje jej interpretov a podujatia. Ako autorka relácie Gospelparáda stojí  za pravidelnou podporou gospelových interpretov i kresťanskej hudobnej scény na rozhlasovom poli.

 

Rauchová je vedúcou hudobnej redakcie kresťanského Rádia Lumen, ktoré je spoluorganizátorom Gospeltalentu.

 

Autor: -gt-
Foto: DR