GT porota 1

Predstavujeme hlavnú porotu GT (1): Autor, spevák, producent a hudobník v jednom

Gospeltalent 2016 sa blíži do svojho finále, rozhodovať bude štvorčlenná porota. 

 

O troch víťazoch súťaže Gospeltalent 2016 rozhodne v živom rozhlasovom finále porota, ktorú budú tvoriť štyria členovia. Vo štvrtok 5. mája vyberú najlepšieho speváka, speváčku a skupinu spomedzi interpretov, ktorých ďalej posunú fanúšikovia v online hlasovaní. Predstavujeme prvého porotcu. 

Skvelý hudobník, ktorý spája gospel a s populárnou scénou

Jedným z dvoch mužov v hlavnej porote Gospeltalentu bude hudobník, ktorý na svoje gospelové začiatky nadviazal úspechom na populárnej hudobnej scéne – Martin Husovský.

 

 

Líder kapely Komajota svoju hudobnú dráhu odštartoval ako klavirista známej kresťanskej skupiny Timothy. Keď následne začal z kapelou Komajota tvoriť populárnu hudbu, hneď so  svojím prvým singlom “Ráno v novinách” z debutového albumu Časopriestor sa v slovenských hitparádach umiestnil na piatej priečke.

 

Druhý skupinový album Bludisko priniesol známe hity “Mesto v nás”, “Sedem nocí”, tretí singel „Cez škáry“ sa v októbri roku 2008 stal najhranejšou skladbou v rádiách. V roku 2010 vydala skupina Komajota štúdiový album s názvom “Kolobeh” a vlani “Druhé Slnko“. S manželkou Veronikou a jej sestrou Katkou Koščovou, prvou slovenskou Superstar, vytvoril aj hudobný album pre najmenších.

 


Využi jedinečnú ponuku a zúčastni sa Veľkého finále Gospeltalentu!


 

Husovský stojí za 40 skladbami k muzikálu Jana z Arku, pre ktorý počas dvoch rokov skomponoval kompletnú hudbu. Okrem iného bol vlani aj členom výberovej komisie populárnej súťaže Košický zlatý poklad

 

husovsky 3

 

Autor: -gt-
Foto: Komajota