finalista kiko balco featured

Finalisti Gospeltalentu 2016: Spevák Kiko Balco

Organizátori súťaže odkrývajú prvého finalistu v mužskej kategórii.

 

Spolu s kapelou Way to go, ktorej postup oznámili organizátori včera, sa vo Veľkom finále Gospeltalentu 2016 predstaví aj Kiko Balco s piesňou “Radosť bláznov“. Rozhodli o tom fanúšikovia v online hlasovaní v rámci kategórie spevák. 

 

Každému sa asi v živote stávajú veci, ktoré sa tak všeobecne pokladajú za neštastné. Normálna reakcia je byť nahnevaný, mne sa však veľakrát stalo, že v týchto typoch situácií som mal v sebe akýsi zvláštny pokoj, dokonca až radosť. Nie však takú tú obyčajnú, ale trochu bláznivú,” približuje finalista námet na vznik súťažnej skladby. Folk-popový pesničkár sa ňou chcel poďakovať Bohu “za tieto radosti bláznov“. Zložil ju na konci roka 2013.

 

kiko balco

 

Hlasovanie u mužov bolo dramatickejšie, rozhodoval každý jeden bod

Kiko Balco uspel v mužskej kategórii, kde bolo na postup potrebných najmenej hlasov spomedzi všetkých troch a každý hlas bol o to dôležitejší. Do Veľkého finále ho vyniesol zisk 447 hlasov. Svoje spevácke i hudobné umenie predstaví v živom rozhlasovom prenose vo štvrtok 5. mája od 20:00. Mená ďalších štyroch finalistov prinesieme postupne v priebehu tohto týždňa.

 


Poď na Veľké finále – zakúp si lístok ešte dnes!


 

 

Autor: -ig-
Foto: Gospeltalent, Kiko Balco, Depositphotos.com/HighwayStarz