Piano keyboard and headphones

Cesta k víťazstvu GT: 4 kroky, ktoré musí interpret prejsť

Prihlásenie je jednoduché, postačí odvaha. Potom rozhodujú poroty i fanúšikovia.
 
Skôr než spoznáme Gospeltalenty 2016, čakajú víťazov štyri rozhodujúce momenty. Zaujať budú musieť dve poroty aj fanúšikov.

 
Cesta k nahrávaniu v profi štúdiu a koncertnému turné nebude krátka a bez námahy. Interpret musí najprv zložiť vlastnú pieseň a doma ju nahrať tak, aby bola zreteľná pre poslucháčov. Speváčky a speváci  môžu prezentovať svoju skladbu s jedným doprovodným nástrojom. Kapely a zbory môžu použiť toľko nástrojov, koľko majú k dispozícii. Prvým krokom je teda nájsť odvahu a poslať svoju domácu nahrávku do súťaže na stránke gospeltalent.sk do 20. marca. Prihlásenie je jednoduché a zaberie pár minút.

Ak skladba zaujme porotu, bude bojovať i fanúšikov

Po odoslaní nahrávky nezostáva interpretovi nič len čakať, kým sa prihlásia ostatní konkurenti. Do druhého levelu sa dostane vtedy, ak pieseň zaujme desaťčlennú odbornú porotu kompozíciou, textom, ale aj prevedením. V každej kategórii postúpia len desiati semifinalisti spomedzi všetkých prihlásených skladieb.

 


Treťou fázou, ktorou musí interpret prejsť, je hlasovanie fanúšikov. To odštartuje 4. apríla a potrvá dva týždne. Fanúšikovia budú môcť vybrať dvoch najlepších spevákov, dve speváčky a dve kapely. Šesť s najväčším počtom hlasov sa stane finalistami a svojím talentom budú musieť presvedčiť odbornú porotu.

Veľké finále bude náročné pre porotu

Veľké finále sa uskutoční 5. mája za účasti publika. Štvorčlenná porota zložená z profesionálnych spevákov to nebude mať jednoduché. Z dvoch najlepších piesní v každej kategórii vyberie absolútneho víťaza, ktorý získa štart do “kariéry” a prvú životnú skúsenosť s nahrávaním v štúdiu.

 

Autor: -mm-/-mo-
Foto editoriál: Depositphotos.com/Antonio-Gravante
Infografika: Gospeltalent 2016