zname tvare za gt

Tieto známe tváre doposiaľ podporili Gospel talent

Za súťaž hľadajúcu gospelový talent roka sa v predošlých ročníkoch postavili známe osobnosti hudobnej scény. Inak tomu nebude ani tento rok.

 

Projekt Gospel talent od jeho začiatku podporili známe tváre slovenskej i zahraničnej hudobnej scény. V prvých dvoch ročníkoch sa za súťaž, ktorá hľadá talentovaných interpretov gospelovej hudby, postavilo niekoľko známych osobností.

 

© www.mariacirova.sk / www.facebook.com/katarinakoscova / www.mariapodhradska.sk

Úvodný ročník súťaže Gospel talent podporili Mária Čírová, Katka Koščová i Mária Podhradská (na snímke zľava)

 

V premiérovom ročníku 2009 Gospel talent podporila vtedajšia aktuálna víťazka autorskej hudobnej súťaže Coca-Cola PopStar Mária ČÍROVÁ. “Myslím, že aj v gospelovej hudbe by sa mali umelci snažiť o čo najvyššiu úroveň. Ak táto súťaž môže tomuto cieľu pomôcť, tak má moju plnú podporu,” uviedla k prvému ročníku súťaže Čírová. Za súťaž sa vtedy postavila aj prvá slovenská SuperStar Katka KOŠČOVÁ. “Myslím, že súťaž Gospel talent 2009 má určite význam pre interpretov, ktorí sa touto hudbou zaoberajú a zároveň pre ľudí, ktorí ju počúvajú,” povedala Koščová s tým, že gospel je pre ňu “zaujímavý v tom, že spája viaceré hudobné štýly pod jednou hlavnou myšlienkou“. Speváčka Mária PODHRADSKÁ hneď na úvod projektu zdôraznila, že pre kresťanskú hudbu na Slovensku má veľký význam a “je dôležité, aby sa podporovali noví gospeloví speváci či kapely“.

 

© www.facebook.com/mariancekovsky / http://www.janais.sk / www.facebook.com/ivana.kovacova.33

Spevák Marián Čekovský a speváčky Janais, Ivka Kováčová (na snímke zľava) sa za projekt Gospel talent postavili v jeho druhom ročníku

 

V druhom ročníku sa za súťaž Gospel talent postavil známy slovenský hudobník a spevák Marián ČEKOVSKÝ. Spevák, ktorý na začiatku svojej kariéry pôsobil v skupine No Name a je autorom napríklad skladby Myslím, že môže byť, vyzval k tomu, aby sa interpreti nechali inšpirovať, “pretože keď iní inšpirujú iných, tak je to vždy super“.  Skladateľ, ktorý v roku 2004 získal hudobnú cenu Aurel ako najlepší inštrumentalista roka, doplnil, že “Gospel talent je úžasná vec, má to veľký zmysel zapájať sa do takýchto súťaží, a preto má moju podporu. Veď sa aj hovorí, že kto spieva, modlí sa dvakrát. Ak niekto dostal muzikálny dar, nie je nič krajšie, ako ho rozvíjať. Robiť gospelovú hudbu je niečo posvätné. Takýchto súťaží, ktoré ponúkajú priestor pre začínajúcich, je málo. Preto je dôležité, aby tvorba iných bola zmyslom a inšpiráciou pre iných.” Gospel talent 2011 podporila aj známa speváčka JANAIS, speváčka a finalistka tretej série súťaže Slovensko hľadá Superstar Ivka KOVÁČOVÁ, či líder kapely Timothy Marián LIPOVSKÝ. Projekt si všimol aj medzinárodne úspešný a uznávaný poľský muzikant a dirigent Piotr RUBIK. “Je veľmi dôležité dať šancu neobjaveným talentom. Gospelová hudba dostáva malý priestor prezentovať sa v radiách a televízii v Európe, nemáme takú tradíciu ako v Amerike. Našťastie, existujú gospelové festivaly, kde môžu mladí umelci prezentovať, čo robia,” povedal v spojitosti s druhým ročníkom súťaže Gospel talent.

 

© Archív Mariána Lipovského / http://www.rubik.pl

Podporu Gospel talentu vyslovili pred dvomi rokmi aj Marián Lipovský a Piotr Rubik (na snímke zľava)

 

Ani aktuálny tretí ročník súťaže nezostane bez podpory známej tváre slovenskej hudobnej scény. Do Gospel talentu 2013 vstúpi známa osobnosť, ktorá udelí divokú kartu piatemu postupujúcemu do Veľkého finále. Jej meno prinesieme na portáli igospel.sk už čoskoro.