tkacova2

Predstavujeme víťazky GT 2013: Absolútny víťaz Slávka Tkáčová

Viete, kto je, čo robí, aké má plány nový gospelový talent roka? Zoznámte sa s víťazkou tretieho ročníka súťaže Gospel talent Slávkou Tkáčovou.

 

VÍŤAZSTVO JE AJ VEĽKÁ ZODPOVEDNOSŤ, TVRDÍ VÍŤAZKA

Odborná porota i fanúšikovia celoslovenskej súťaže Gospel talent 2013 našli svojho absolútneho víťaza na východe Slovenska. Skladba Bardejovčanky Slávky Tkáčovej Chcem veriť sa stala najúspešnejšou spomedzi 72 prihlásených. “Keď som sa dozvedela tú výbornú správu, veľmi ma to potešilo a bola som tak úprimne šťastná, no zároveň som si  uvedomila, že to so sebou  prináša aj veľkú zodpovednosť,” vracia sa víťazka k Veľkému finále, na konci ktorého trojčlenná porota v zložení Richard Čanaky, Viliam Šandor a Simona Martausová určili nového víťaza súťaže pre rok 2013.

 

Víťaznú skladbu Gospel talentu 2013 “Chcem veriť” si možno vypočuť tu

 

Výhra pre Slávku znamená otvorenie nových možností a skúseností, pričom by chcela ponúknuť niečo zo seba ostatným a byť prínosom pre gospelovú hudbu. “Myslím si, že každá výhra so sebou prináša niečo, čo nás môže posunúť o krok vpred. Ak chcem niečo ponúknuť ostatným, musím na sebe ešte tvrdo pracovať,” upozorňuje speváčka a hudobníčka.

 

© Slávka Tkáčová

Ak chcem niečo ponúknuť ostatným, musím na sebe ešte tvrdo pracovať, hovorí víťazka súťaže Gospel talent 2013

 

Po skončení súťaže Slávka pociťuje osobitnú vďaku vlastnej rodine, ktorá ju na ceste Gospel talentom podporovala. Pochádza z kresťanskej a hudobníckej rodiny, ktorej každý člen spieva a hrá na nejakom hudobnom nástroji. “Odmalička nás rodičia viedli k Bohu a taktiež k hudbe,” hovorí Slávka, ktorá má dve sestry a troch bratov. V predošlých týždňoch však zaznamenala aj podporu nových fanúšikov. “Počas celého tohto obdobia mi písali aj ľudia, ktorých som dovtedy vôbec nepoznala a držali mi prsty,” vysvetľuje víťazka s tým, že im je za to veľmi vďačná. Sama mala svojho favorita v súťaži, v ktorej bolo podľa nej viacero dobrých skladieb. “Mojím favoritom bola napríklad Veronika Kakarová s piesňou Aký veľký je môj Boh.

 

PRVÝ KONCERT GOSPEL TALENTU 2013 BUDE V BRATISLAVE

Bezprostredne, iba zopár dní po víťazstve v súťaži, Slávka Tkáčová dostala pozvanie na odohratie 50-minútového koncertu v rámci festivalu duchovnej piesne v Bratislave – Petržalke, na ktorý už skúša s hudobníkmi zo svojho okolia. “Hneď po výhre som dostala ponuku vystúpiť na festivale v Bratislave. Budem sa tešiť, keď svojou hudbou a spevom povzbudím ľudí okolo seba.” Popri hudobných a speváckych plánoch sa však nový gospelový talent roka vracia aj k svojim osobným študijným. “Najbližší plán, ktorý mám, je zmaturovať a dostať sa na vysokú školu,” hovorí študentka Pedagogickej a sociálnej akadémie v Prešove.

 

Gospelová hudba ju oslovila už v útlom detstve, už osem rokov spieva v detskom zbore Vinimini v Bardejove – vo farnosti Sv. Rodiny, ktorú spravuje rehoľa Saleziánov Dona Bosca. Jej veľkými hudobnými a speváckymi vzormi sú Simona Martausová, Zuzana Smatanová, Colbie Caillat, Josh Groban či Tomáš Klus. Slávka veľmi rada spieva a hrá na klavíri. Vo voľnom čase však aj veľmi rada fotí, kreslí, tancuje a osobitne obľubuje herectvo – osem rokov navštevovala literárno–dramatický odbor.