Music Mixer. Close-up. Focus on the foreground. Black and white.

O titul tretieho Gospel talentu bojuje 72 interpretov

Do tretieho ročníka súťaže Gospel talent sa oproti predošlému prihlásilo o 33 interpetov viac. Troch z nich posunú poslucháči hlasovaním priamo do finále.

 

O víťazstvo v treťom ročníku súťaže Gospel talent, ktorá hľadá gospelový talent roka, sa uchádza 72 interpretov. Do súťaže sa tohto roku prihlásilo toľko interpretov, koľko súťažiacich bolo spolu v dvoch predošlých ročníkoch.

 

© Depositphotos.com/Konstantin Tavrov

Do tretieho ročníka súťaže Gospel talent sa prihlásilo 72 interpretov, teda o 33 viac ako v roku 2011

 

Kým do prvého ročníka súťaže sa prihlásilo 35 a do druhého 39 interpretov gospelovej hudby, záujem o tretí ročník sa výrazne zvýšil a o titul v poradí tretieho gospelového talentu roka bojuje až 72 súťažiacich. “Zaznamenali sme obrovský nárast záujmu o tento projekt, čo nás samozrejme veľmi teší a veríme, že Slovensku pomôže nájsť nový gospelový talent,” hovorí spevák a skladateľ Richard Čanaky, ktorý súťaž organizuje s Rádiom Lumen. “Súťaž Gospel talent už dvakrát ukázala svoj potenciál. Aktuálny tretí ročník je definitívnym potvrdením toho, že mladí nadaní interpreti potrebujú podporu a stabilnejšie zázemie,” dopĺňa europoslanec Miroslav Mikolášik, ktorý nad súťažou po tretíkrát prevzal záštitu.

 

Gospel talent 2013 sa teší veľkému záujmu už od svojho spustenia na začiatku septembra. Súťaž vyvrcholí 28. októbra v rozhlasovom finále, ktoré naživo odvysiela Rádio Lumen. Odborná porota v ňom spomedzi piatich finalistov vyberie absolútneho víťaza, ktorý získa kompletné spracovanie a nahratie autorskej skladby, jej nasadenie do rozhlasového vysielania či elektroakustickú gitaru. O prvých troch finalistoch rozhodnú internetovým hlasovaním čitatelia portálu igospel.sk, urobiť tak môžu do 18. októbra. Zvyšných dvoch finalistov určí “divoká karta” od zvoleného partnera súťaže a odborníka v rámci gospelovej hudobnej scény. Mená všetkých postupujúcich zverejní portál postupne v týždni od 21. októbra.

 

POZRITE SI, AKO FUNGUJE HLASOVANIE

 

Už čoskoro sa dozvieme mená jednotlivých porotcov, ako aj autorov divokých kariet. Prinesie ich portál igospel.sk, ktorý je exkluzívnym nositeľom informácií o treťom ročníku súťaže Gospel talent.