my way _ featured

Zhudobnili modlitbu za dar lásky, My Way s novým singlom

Kapela My Way zhudobnila osobnú modlitbu, ktorou prosí o schopnosť milovať. 

 

Mladá kapela z východu Slovenska My Way predstavila singel, ktorý je osobnou výpoveďou o prežívaní vnútorného sveta. “Nauč ma milovať” zložila autorka piesne ako prosbu v čase, keď pociťovala málo lásky voči blížnym. Výsledkom je zhudobnená modlitba, v ktorej sa môže nájsť každý poslucháč či fanúšik.

 

Pieseň hovorí o tom, ako sa človek často snaží dokonale milovať, ale zlyháva, a tým sklame nielen seba, ale aj ľudí navôkol,” vysvetľuje autorka hudby i textu Juliána Melicherová. Pieseň vytvorila v ťažšom životnom období, keď si citeľne uvedomovala silnú potrebu každodennej modlitby za milosť vedieť milovať blížnych. “Slová refrénu vo mne dlho zneli ako každodenná modlitba, ktorá sa na jednej omši pretkala až do refrénu a následne hneď po omši, keď som zašla do skúšobne, bol zvyšok piesne za krátku chvíľu hotový,” opisuje vznik skladby autorka s dôverou, že bude pre ľudí povzbudením aj modlitbou.

 

Lyrics video ukazuje ľudskú i hudobnú cestu spoločenstva

Gospelová kapela, ktorá sa popri hudobných skúškach stretáva aj ako kresťanské spoločenstvo, ku singlu vytvorila aj lyrics video. Tvoria ho zábery z ich spoločnej muzikantskej i ľudskej cesty. “Pieseň Nauč ma milovať vo mne evokuje nadšenie do každodennej výzvy milovať ľudí, a to všetkých bez rozdielu. Azda bude pre poslucháčov novým impulzom na ceste lásky, ktorá je lákavou a náročnou zároveň,” povedal líder kapely Pavol Koneval. Popri Juliáne Melicherovej, ktorá v novinke stojí aj za elektrickou gitarou a Pavlovi Konevalovi (gitara, vokál) sa na štúdiovej nahrávke podieľali ďalší členovia kapely – Lucia Grinčová (sólový spev), Alexander Rindoš (basgitara), Mária Plavnická (klávesy, vokál) a Matúš Plavnický (bicie).

 

Singel je súčasťou pripravovaného druhého CD-albumu, ktorý má kapela v pláne vydať na budúci rok. Debutový album vznikol v roku 2012 a nesie názov Zmena.

 

Foto: www.kapelamyway.sk / Lukáš Faber