bararas_featured

Vznikol projekt, ktorý chce zlepšiť vzťahy medzi Slovákmi a Rómami

Bararas spája hudobné i dramatické prvky a stoja za ním centrum v Čičave a kapela F6. 

Kapela F6

  • V marci "oslávila" desať rokov svojej existencie.
  • Vydala 5 hudobných albumov, 9 videoklipov a má za sebou viac ako 300 vystúpení po celom Slovensku, v Čechách, Nemecku a Belgicku.
  • Za vznikom kapely F6 stojí okrem iného aj priateľstvo Róma a Slováka.
  • Líder kapely Lukáš a manažér Tadeáš zistili, že predsudky, ktoré voči sebe mali, neplatia všeobecne. Pochopili, že si ich mentality dokážu nájsť cestu k sebe, odpustiť si chyby minulosti. Dovolili Bohu, aby zmenil ich srdcia a zmýšľanie.

 

Pri príležitosti 10. výročia vzniku kapely F6 sa jej členoviarozhodli osláviť jubileum hudobno-dramatickým projektom. V spolupráci s desiatkou regiónov východného Slovenska, kde sa venujú pastorácii Rómov, tak chvália Boha spoločne prostredníctvom “BARARAS“.

 

Gréckokatolícke formačné centrum pre Rómov v Čičave (Rómsko-slovenský bigband) a F6 ponúkli jedinečný projekt, ktorý spája hudobné i dramatické prvky. Pásmo pomenovali rómskym slovíčkom “Bararas”, ktoré v preklade znamená “chválime”. Spoločnou oslavou Boha chcú najmä zlepšiť vzťahy medzi Slovákmi a Rómami. Podľa ich slov chvália Boha, lebo je spravodlivý a miluje všetkých osobne, bezpodmienečne a bez rozdielu.

 

 
CD si možno objednať na kapelaf6@gmail.com, každý zakúpený album zároveň podporuje službu kapely F6.

 

Autor: Kika Zelná 
Obrázok: F6