music

Víkendová dávka radosti s gospelom

Chceš rozveseliť svoje vnútro? Siahni po týchto gospelových piesňach.

 

Poznáme to všetci. Ocitáme sa vo chvíľach, keď by sme potrebovali dodať vnútornú injekciu a naplniť sa radosťou, no v zhluku mnohých informácií a rôznych podnetov je to občas ťažšie. Veľký potenciál pomôcť nájsť hlbšiu radosť má gospelová hudba. Piesne, ktoré vychádzajú z duše autorov, sa opierajú o nadčasové značky na ceste za šťastím. Vychutnajte si niektoré z nich.  Prinášame výber tipov na gospelové piesne, ktoré dokážu vnútorne rozveseliť. Tipy pochádzajú od čitateľov igospelu.

Piesne, čo dokážu vnútorne rozveseliť (podľa čitateľov igospelu)

F6 – Jn 8,32
“Keď som slabý, môžem nad tým plesať, keď som slabý – 2 Kor 12,10, keď som slabý, silu mám, depke šancu nedávam,” spieva evanjelizačná kapela F6 v radosťou nákazlivej piesni Jn 8,32.
Tip: Emília, Stropkov

eSPé – Svätá radosť
“Mňa vždy rozhodne poteší song “Svätá radosť” od Espé. Keď ju počujem na chválach, alebo len tak pustím na cédečku, jednoducho sa musím tešiť z každého dňa. Dokáže vyčariť úsmev, veľmi potešiť a otvoriť srdce.”
Tip: Janka, Solčany

 

Metelica – Šarkan
“Mňa osobne dokáže rozveseliť neskutočne veľa pesničiek, ale spomedzi toho množstva je to zo slovenských interpretov určite Metelica – napríklad s piesňou Šarkan.”
Tip: Veronika, Veľké Revištia


Hillsong Kids – Jesus You’re My Superhero
“Keď si túto ukazovačku spievame s deťmi na akciách, radosťou sa zaplaví celá sála či kopec. Odporúčam vypočuť si v origináli, v slovenčine je to “Ježiš, Ty si môj hrdina” (hneď prvá pieseň vo videu)”.
Tip: Ondrej, Spišská Nová Ves

 

 

Britt Nicole- All This Time
“Celú tú dobu – od prvej vyronenej slzy do dnešného východu slnka, bol si tam, vždy si bol tam. Boli sme Ty a ja, kráčal si so mnou po celý ten čas,” spieva Britt Nicole v piesni All this time.
Tip: Gabriela, Liptovská Štiavnica

 

 

Godzone Acoustic – Jednoducho s Tebou
“Godzone Acoustic – Jednoducho s tebou zaručene poteší.”
Tip: Terézia, Stará Ľubovňa


Bethel Music – This Is What You Do (ft. Matt Stinton)
“Tvoje svetlo preráža tmu, táto láska je sladšia než víno, prináša radosť, prináša život, Tvoja nádej rastie ako svitanie,” spieva Bethel Music v piesni plnej radosti.
Tip: Dominika, Uhrovec

 


Dominika Gurbaľová – Ty si si ma vyvolil
Už nežijem ja, ale vo mne žiješ Ty,” spieva Dominika Gurbaľová slová, čo napĺňajú vnútornou radosťou.
Tip: Katarína, Stropkov


Jeremy Camp – Beautiful One
“Mnohí túto pieseň poznáme v slovenskom preklade ako “Nádherný Boh”, mňa dostala jej verzia od Jeremyho Campa. Fakt, že môžeme chváliť Boha, ktorý je nádherný bezhraničnou láskou a miluje nás za každých okolností, napĺňa toľkou radosťou, že sa z nej musíme rozbehnúť k ľuďom a rozsievať dobro a lásku medzi nich! Tá pieseň mi toto vyjadruje.”
Tip: Michal, Banská Bystrica

Odpovede pochádzajú z januárovej súťaže. Ďakujeme všetkým zúčastneným (aj tým, ktorých odpovede sme neuverejnili) za zapojenie sa! Ďalšiu súťaž pre vás už pripravujeme.

 

Foto: ©Depositphotos.com/carballo