gt-tour-hostia-featured

V sobotu štartuje Gospeltalent TOUR: Kto kde vystúpi?

Pozrite si zoznam účinkujúcich hostí v jednotlivých mestách.

 

Už túto sobotu sa začína ojedinelé turné s kresťanskou hudbou vo forme galaprogramu mladých i etablovaných gospelových interpretov. Gospeltalent Rádio Lumen TOUR prinesie v každom z piatich slovenských miest dvojhodinový večer kvalitnej hudby, slova a duchovného povzbudenia. Pozrite si, kto kde vystúpi – prinášame rozpis účinkujúcich hostí.

 

 


Pozri si viac o turné:
Talenty i stálice gospelu mieria do regiónov, blíži sa Gospeltalent TOUR 2016


 

Na turné sa predstaví šestica najúspešnejších interpretov ostatného ročníka Gospeltalentu – kapela Way to go, speváčka Lýdia Rišová, spevák Vlado Regás (víťazi ročníka 2016) a kapela Not Us, speváčka Stanislava Vassová, spevák Kiko Balco (finalisti ročníka 2016). Do miest vycestujú aj víťazky ročníka 2013 Slávka Tkáčová (absolútna víťazka) a Katka Krajčoviechová (Cena Rádia Lumen 2013). V rámci jednotlivých galaprogramov mladí interpreti predvedú víťazné skladby i novinky vlastnej tvorby, pričom nebudú chýbať ani piesne v originálnom spoločnom prevedení iba pre tour. Okrem nich na Gospeltalent TOUR 2016 vystúpi početná skupina vyhľadávaných hudobných hostí.

 

V Prešove (sobota 24. septembra o 19:00 v Divadle Alexandra Duchnoviča) predstaví tvorivá skupina Poetica Musica svoju tvorbu prostredníctvom autorky, speváčky a hudobníčky Zuzany Eperješiovej. Hosťom je aj obľúbený pesničkár Peter Janků.

 

V Levoči (nedeľa 25. septembra o 19:00 v Historickom divadle) vystúpi kapela Felice na čele s bratom kapucínom – kňazom Félixom Jánom Tkáčom. Spolu s nimi sa sa predstaví speváčka, hudobníčka a skladateľka Dominika Gurbaľová, ktorá okrem iného vytvorila pre turné hymnu s názvom Abba.

 

V Ružomberku (pondelok 26. septembra o 19:00 v Synagóge) sa môžu priaznivci kvalitnej hudby tešiť na skladateľa, hudobníka, speváka a producenta Martina Husovského. Dnes líder kapely Komajota začínal svoju hudobnú cestu s gospelovou hudbou, čo dnes dokáže jedinečne prepojiť do nádherného diela.

 

V Považskej Bystrici (sobota 29. októbra o 20:00 v Katolíckom dome) vystúpi dlhoročný známy pesničkár Miro Jilo a autorka a speváčka Mária Šibíková s kapelou. Mária je líderkou obľúbenej kapely Križiaci.

 

V Trnave (nedeľa 30. októbra o 20:00 v Synagóga Café Bare) turné uzavrie dvojica hostí – speváčka a skladateľka Janais a kapela Kerygma.

Vstupenky sú v predaji aj online, počet je obmedzený

Keďže organizátori namiesto klasických koncertných organizátori vsadili na divadelné a kaviarenské zariadenia, počet vstupeniek je v každom z miest obmedzený. Vstupenky na galaprogramy Gospeltalent TOUR 2016 si možno zakúpiť v sieti Ticket Art, rýchlou možnosťou je online predaj.  Cena je symbolických 6 eur, organizátori sa tak rozhodli, aby sa na turné mohol zúčastniť naozaj každý, vrátane študentov. Vstupenky na mieste budú k dispozícii iba v prípade posledných voľných kusov, ich cena bude 9 eur. Viac informácií o projekte Gospeltalent nájdete na www.gospeltalent.sk.

 

 

Autor: -ig-
Foto perex: Archív jednotlivých interpretov