Handsome young man listening to music on grey background

Títo desiati sú v prvom špeciálnom výbere Gospel talentu

Prvý osobitný výber desiatky súťažných skladieb Gospel talentu 2013 predstavilo v rámci špeciálneho vydania Gospelparády Rádio Lumen. Pozrite si, kto sa v ňom ocitol.

Prvý špeciálny výber

  • Hudobná redakcia Rádia Lumen doň nominovala desať neocenených súťažných skladieb Gospel talentu 2013
  • Ich autormi sú interpreti Hrieshnick, Mia CoCo, Peter Smolárik, VOY - Voice of Youth, Oďo Kuľbaga – CoolBand, Lucia Briestenská, Dizraeli, Lenka Kapustová, Sion, Horiace Srdce

 

Rádio Lumen odvysielalo prvé z dvoch špeciálnych vydaní Gospelparády, v ktorých sa vracia k celoslovenskej súťaži pre interpretov gospelovej hudby “Gospel talent 2013”. Predstavilo v ňom prvú desiatku interpretov, ktorí neboli ocenení, ale podľa hudobnej redakcie rádia si ich skladby zaslúžia pozornosť. “V adventnom vysielaní sme sa rozhodli vytvoriť výnimočné prezentačné pódiá, aby sa nezabudlo na nádejných súťažiacich autorov,” vysvetľuje vedúca hudobnej redakcie Rádia Lumen Diana Rauchová. V rámci špeciálneho výberu sa v rozhlasovom éteri objavili skladby, ktoré sa v boji o titul gospelového talentu roka neprebojovali do finálového kola.

 

Do prvého výberu desiatky neocenených, ale hodnotných skladieb v Gospel talente sa dostali interpreti Hrieshnick (skladba Vrabce), Mia CoCo (Počúvaj svedomie), Peter Smolárik (Poď so mnou), VOY – Voice of Youth (Novým ohňom zapáľ ma), Oďo Kuľbaga – CoolBand (Otče náš), Lucia Briestenská (Pre Teba), Dizraeli (Prinášam víno a chlieb), Lenka Kapustová (Ty vieš), Sion (Veľký Pán) a Horiace Srdce (Verím, že On je živý). “Je to výber piesní zaujímavých mladých kresťanských interpretov,” hodnotí Rauchová prvý návrat k tretiemu ročníku súťaže Gospel talent. “O podobné zviditeľnenie ďalšej pozoruhodnej desiatky sa pokúsime v nasledujúcom nesúťažnom vydaní relácie Gospelparáda,” dopĺňa autorka hitparády gospelovej piesne a pozýva k počúvaniu relácie vo štvrtok 19. decembra v čase od 16:00 do 17:30. Prvé špeciálne vydanie relácie z 12. decembra si môžete vypočuť v archíve na tomto mieste.

 

© Gospel talent 2013

Rádio Lumen prinieslo prvý špeciálny návrat k súťaži Gospel talent 2013 a predstavilo vlastný výber desiatich súťažných skladieb