ostnaty drot _ featured

Tieto retro-skladby ťa zavedú k odkazu Novembra

Úcta k pravde spája dnešné novinky kresťanskej hitparády.

 

Ivan Hoffman, Marta Kubišová, Eva Pilarová či Spiritual Kvintet dnes nasmerujú poslucháčov hitparády gospelovej piesne na odkaz Nežnej revolúcie. Do Gospelparády zasiahnu ako súťažné novinky, ktoré doplnia celkovú paletu piesní vďaky, chvál a uctievania.

 

“Tak ako sa blíži spomienka na 17. november 1989, chceme aj hudobne zvýrazniť hodnotu vnútornej slobody človeka, demokracie a úctu k pravde,” vysvetľuje autorka a moderátorka Gospelparády Diana Rauchová dôvod nasadenia retro-noviniek do hitparády. Aktuálne vydanie prinesie spolu päticu unikátnych skladieb, sú nimi “Za svou pravdou stát” od Spiritual Kvinter, “Sľúbili sme si lásku” od Ivana Hoffmana, “Slovenská modlitba” od Kapucínov & Stanleyho, “Rekviem” od Evy Pilarovej a “Modlitba” od Marty Kubišovej.

 

Medzi novinkami dnešného vydania Gospelparády nebude chýbať ani najznámejšia skladba Novembra ’89 “Sľúbili sme si lásku” od Ivana Hoffmana

 

Dnešná hitparáda gospelovej piesne prinesie okrem návratu k Novembru pozvánky na jesenné koncerty či súťaž o vstupenky na košický koncert Kapucínov & Stanleyho, ktorý sa uskutoční 19. novembra. Gospelparádu vysiela Rádio Lumen v premiére vždy vo štvrtok v čase od 20:00 do 21:30 , v repríze ju prináša v nočnom vysielaní v stredu od 01:00 do 02:30. Celú reláciu si môžete vypočuť aj v archíve Rádia Lumen.

 

Text: -ml-
Foto: Art Wave