the elements

The Elements volajú po zjednotení, majú nový klip

Rocková kapela The Elements pozýva zjednotiť sa. K piesni Let’s Get Together má nový klip. 

 

Rocková kapela The Elements, ktorú možno poznať aj z festivalov kresťanskej hudby, predstavila klip k piesni “Let’s Get Together”. Pozýva ním k zjednoteniu v súčasnej zložitej dobe. 

 

Veríme, že láska a krása hudby dokážu zjednocovať aj v dnešnej náročnej dobe,” vysvetľuje hlavnú myšlienku piesne frontman kapely The Elements Peter Šulek. Odkaz jednoty v klipe potvrdzujú blízki fanúšikovia skupiny, ktorí sa podľa slov Šuleka vďaka ich hudbe stali aj priateľmi. Let’s Get Together (Spojme sa) je priamym hudobným pozvaním k budovaniu jednoty vo vzťahoch s inými ľuďmi.

Klip prináša aj zábery z Verím Pane 2014

Tak ako finálna podoba klipu, aj jeho tvorba bola postavená na úspešnej spolupráci. “Klip sa rodil doslova “kolektívne” a nemá jediného autora či režiséra. Hlavnú ideu, natáčanie, strih rôznym spôsobom formovali štyria klúčoví ľudia, teda Šulko a Frodo z kapely The Elements, video producenti Jakub Lubellan a Betka Hrušovská,” priblížil Šulek s tým, že vďaka patrí aj Palimu Špačkovi a známym za živé zábery z festivalu Verím Pane 2014. Samotné natáčanie klipu trvalo od septembra do decembra minulého roku. Kapela ho tvorila napríklad aj cestou na koncert v rámci celonárodných osláv 150 rokov od narodenia Andreja Hlinku v Ružomberku či s fanúšikmi v uliciach Košíc.

 

The Elements hrajú roky, úspešní aj na Košickom zlatom poklade i v Čechách

Rocková kapela The Elements pôsobí na hudobnej scéne od roku 2001. Jej hudba je charakteristická pozitívnou energiou, hĺbkou a je plná života. Ako známu značku ju pozná aj slovenská gospelová scéna, The Elements vystupujú na rôznych kresťanských festivaloch a podujatiach. Debutový album v roku 2005 niesol názov “Out Of The Dark“, druhým albumom (júl 2008) bol “Inner Fight For Freedom“. V novembri 2008 natočila skupina k titulnej skladbe druhého albumu svoj prvý hudobný videoklip. Medzi najväčšie úspechy kapely patrí prvenstvo v českej hudobnej súťaži Rocková Olomouc 2010, tretie miesto v pesničkovej súťaži Košický zlatý poklad 2009 a umiestnenie albumu Inner Fight For Freedom v prvej desiatke najlepších platní v ankete Album roka Rádia FM (2008). V októbri 2012 kapela predstavila svoj tretí album “The Time Is Up“. Jednotlivé albumy obsahujú už tradične slovenské i anglické skladby.

 

Foto: The Elements/www.theelements.sk