smokie norful _ featured

Táto pieseň vyhrala Grammy za gospel, autorom je Smokie Norful

Najlepšou gospelovou piesňou tohtoročného Grammy je “No Greater Love” od Smokieho Norfula.

 

Prestížne oceňovanie významných hudobných počinov v hudobnom priemysle “Grammy Awards” sa v USA aj tohto roku pristavilo pri kategórii “Najlepšia gospelová pieseň”. Jej víťazom sa stal hudobník, skladateľ a spevák Smokie Norful so skladbou “No Greater Love” (Niet väčšej lásky).

Tri albumy mu vyniesli 2 milióny predaných nosičov

Aktuálne ocenenie nie je pre medzinárodne známeho muzikanta prvým v rámci cien Grammy. Smokie Norful ho získal už v roku 2005, keď ovládol kategóriu “Najlepší súčasný soulový gospelový album” za CD “Nothing Without You“. Okrem tohto albumu mu úspech priniesli aj tituly “I Need You Now” a “Smokie Norful Live“, pričom komerčným ocenením pre autora boli v prípade týchto troch albumov 2 milióny celosvetovo predaných nosičov.

 

Na vrchole gospelovej hudobnej scény je Smokie Norful viac než desaťročie. Debutoval v roku 2002 piesňou “I Need You Now”. Odvtedy produkuje jeden vydarený hudobný kúsok za druhým a dnes patrí medzi najobľúbenejších gospelových interpretov. V rokoch 2003 a 2004 získal titul “Gospelový umelec roka”, ktorý udeľuje rebríček najúspešnejších hudobných diel v USA “Billboard” (názov podľa časopisu Billboard, ktorý rebríček pravidelne zverejňuje). Popri hudobnej dráhe Norful pracuje aj ako pastor a pedagóg.

Najlepšia gospelová pieseň – Grammy 2015:


 
Zdroj: http://www.grammy.com, http://www.smokienorful.com
Foto: http://www.smokienorful.com