Woman playing with autumn leaves

Pieseň, čo inšpiruje k životu: Pastelky od Poetica Musica

Oslávte život spolu s novinkou od tvorivej skupiny Poetica Musica.

 

Tvorivá skupina Poetica Musica predstavila skladbu s názvom Pastelky. Upozorňuje ňou na dar života a jeho krásu v mozaike ľudských príbehov. Piesňou sa skupina už po druhýkrát zapojila do podpory Národného pochodu za život, pričom tento raz bola úspešná v celonárodnej súťaži. 

 

Tvorivá skupina Poetica Musica už pred dvoma rokmi participovala na Národnom pochode za život pásmom Áno za život. V tomto roku sa zapojila do súťaže, ktorú vyhlásili organizátori septembrového pochodu. Pastelky v súťaži získali tretie miesto.

 

Pastelky ako také sú symbolom pestrosti a už deti vedia, že môžu pomôcť zachytiť vo farbách svet okolo nich. A o čo pestrejší je svet, keď ho každý farbí vlastným životom,” približuje autorka textu a hudby Zuzana Eperješiová. Pieseň je podľa nej o radosti zo života a jedinečnosti, ktorú každý svojím životom prináša.

 

Vypočujte si skladbu vo videu, ktoré pochádza od fanúšika tvorivej skupiny Andreja Šefčíka. Ten sa rozhodol týmto spôsobom prispieť k tomu, aby sa pieseň ďalej šírila ako pozvánka na Národný pochod za život. O spev v Pastelkách sa postarali Zuzana Eperješiová a Michal Lörinc, ktorý stojí zároveň za klavírom, bicími a basgitarou. Gitara patrí Petrovi Jakabovi.

 


Foto: ©Depositphotos.com/markin