coolband-2-_-featured

Na druhom CD pracovali dva roky: CoolBand naďalej aktívne spája mladých

CD Ráno má 11 skladieb a je dielom širšieho tímu interpretov.


 

Snom azda každého interpreta kresťanskej hudby je môcť neustále tvoriť, piesne posúvať verejnosti a cez tvorbu odovzdávať posolstvá pre pomoc v živote viery. “Mám radosť z toho, že mladí majú záujem chváliť Boha,” hovorí Oďo Kuľbaga, ktorému sa aktuálne darí tento sen žiť naplno. Prednedávnom predstavila kapela CoolBand, ktorú vedie, svoje druhé CD, aby zhmotnila, čo prežíva celoročne v rámci spoločenstva. 

 

Každé ráno, vlastne celý deň, vždy si pri nás, to dobre viem. Ja sa hanbím, červeň v lícach mám, keď ty sa pýtaš, či rád ťa mám,” spieva Oďo v piesni Deň, ktorá je jeho osobným vyznaním. Na druhom albume “Ráno” (debut “Pestrofarebne” vznikol po účasti v Gospeltalente 2013) je autorom hudby všetkých 11 skladieb. Textársky je najviac prítomný Jozef Husovský. Okrem neho textami prispeli aj Ján Mičuch, Mirka Psárová, Ivana Németová a Oďo Kuľbaga.

 

coolband-2-_-obal

 

CD začali nahrávať pred dvomi rokmi, pričom druhý album podľa slov lídra nechali viac hudobne i textovo dozrievať a na vydanie si dopriali viac času. Priebežne však CoolBand predstavoval single Ako strom, Žobrák Boží, ktorý zoskupenie predstavilo ako príspevok k Roku zasväteného života a Svieť mi. Albumom sa chcú vyjadriť ku konkrétnym témam, piesne ponúkajú zamyslenia nad bežnými životnými situáciami i osobné vyznania ako modlitby, v ktorých sa môže nájsť každý poslucháč.

 

 

Album vystihuje celkový charakter CoolBandu, ktorý vznikol, aby podchytil mladých v košickej farnosti Nad Jazerom ako alternatíva k bezcielnemu potulovaniu sa po uliciach.Mám radosť, že prišli ďalší a nastala taká výmena generácie,” hovorí Oďo Kuľbaga s tým, že sa teší z toho, že mladí ľudia chcú aj týmto spôsobom chváliť Boha. Na CD možno počuť ich vokály, počas roka spievajú na mládežníckych sv. omšiach či na dekanátnych stretnutiach.

 

coolband-2

 

Album produkčne uchopil Peter Jakab (Sinus Records). Hudobne sa na ňom podieľali Jaroslav Bucher (klavír), Gabriel Palinský a Oďo Kuľbaga (akustická gitara), Viliam Hennel (elektrická gitara), Róbert Trišč (basová gitara), Margaréta Kuľbagová, Jozef Mikloš, Jakub Girašek (husle) a hostia Johnny Jakab a Michal Lörinc (bicie), Peter Jakab (akustická gitara) a Ema Tresová (cimbal). sólovými spevákmi sú Anna Kuľbagová, Veronika Husárová, Michaela Kupcová, Laura Kriváková, Margaréta Kuľbagová, Oliver Kuľbaga a Oďo Kuľbaga. Originálnu obálku nakreslil Sveťo Pavlík, príspevok má aj Viki Krutáková.

 

Autor: -ig-
Foto: CoolBand