gospel talent _ featured

Lumen odvysiela špeciálne návraty ku Gospel talentu

Dvomi špeciálnymi reláciami sa Rádio Lumen počas Adventu vráti k tretiemu ročníku súťaže Gospel talent. Predstaví v nich komentovaný výber 20 skladieb.

Návraty ku GT 2013

  • odvysiela ich Rádio Lumen v rámci špeciálnych vydaní relácie Gospelparáda
  • premiéry sa uskutočnia 12. a 19. decembra
  • relácie ponúknu komentovaný výber 10 a 10 skladieb, tvorí ho hudobná redakcia rádia

 

Spoluorganizátor súťaže Gospel talent 2013 sa vráti k jej tretiemu ročníku, ktorý vyvrcholil koncom októbra. Návratom venuje široký priestor, na ktorý vyhradzuje dve tematicky osobitne zamerané relácie 90-minútového rozsahu. Rádio ich odvysiela v týždennom odstupe – v premiére vo štvrtky 12. a 19. decembra, keď tému Gospel talentu mimoriadne zaradí do formátu hitparády gospelovej piesne Gospelparáda.

 

Aby sa na nádejných, hoci neocenených, súťažiacich autorov a interpretov tretieho ročníka Gospel talentu len tak nezabudlo, pripravujeme pre nich v adventnom vysielaní rádia Lumen dve 90-minútové prezentačné pódiá,” potvrdila vedúca hudobnej redakcie Rádia Lumen Diana Rauchová. Dve vydania Gospelparády sa tak budú venovať výlučne zhodnoteniu Gospel talentu. Podľa Rauchovej pôjde o “špeciálny, komentovaný výber desiatich plus desiatich piesní”. Premiéry odvysielajú v stabilnom čase Gospelparády od 16:00 do 17:30.

 

V rámci výberov 20 súťažných skladieb interpretov, ktorí zabojovali o titul gospelového talentu roka, sa tak v rozhlasovom éteri objavia nové, nepostupové skladby. Hudobná redakcia rádia ponúkne v relácii dôvody výberu daných skladieb. Takýmto spôsobom chce vyzdvihnúť piesne viacerých interpretov, ktorí sa napriek značnému potenciálu nedostali cez brány internetového hlasovania a nebola im udelená ani divoká karta. Do Gospel talentu 2013 sa prihlásilo celkovo 72 súťažiacich, do Veľkého finále postúpili piati. Absolútnym víťazom sa stala Slávka Tkáčová so skladbou Chcem veriť, premiérovú Cenu Rádia Lumen získala Katka Krajčoviechová s piesňou Ukáž mi cestu.