F6 _ highlited

Kapela F6 predstavila videoklip ku skladbe Jeho ranami

Rómska gospelová kapela F6 zverejnila nový videoklip k piesni “Jeho ranami”. Predstavená skladba je celkovo piatym klipom zoskupenia.

 

Rómska gospelová kapela F6 zverejnila nový videoklip k piesni “Jeho ranami”. Portfólio klipov tak rozširuje o skladbu v pomalšom prevedení, pričom po nedávnom spracovaní piesne “Vzbuď sa, Boží ľud” ponúka celkovo svoj piaty klip.

 

© Maruška Jeňová Ihnátová

Rómska gospelová kapela F6 zverejnila klip k piesni “Jeho ranami”

 

,, Nosná myšlienka je z knihy proroka Izaiáša (53,5). Dôležité je, aby sme si uvedomili a každý deň žili s vedomím, že Jeho ranami sme uzdravení,” opísal hlavný motív piesne Tadeáš Gavala z F6. Kapela klip natáčala ešte počas leta a jeho scéna sa odohráva v drevenom gréckokatolíckom chráme v obci Lukov na východe Slovenska. Natáčanie v netradičnom sakrálnom prostredí si vyžiadalo aj nutnosť osobitných povolení. “S prosbou o povolenie natáčať v gréckokatolíckej cerkvi sme oslovili otca arcibiskupa a metropolitu, ako aj správcu farnosti Lukov,” vysvetľuje Gavala postup úkonov, ktoré sprevádzali tvorbu klipu. “Následne sme oslovili mladých aj starších s prosbou o účinkovanie v klipe,” dodáva Gavala, ktorý má v kapele na starosti klávesové nástroje, s tým, že dobré dielo sa podarilo vytvoriť vďaka ústretovosti a spolupráci mnohých.

 

F6 je šesťčlenná rómska kresťanská pop-rocková kapela. Jej členovia sú zároveň členmi 133. skautského zboru Čičva. Sídlia v Gréckokatolíckom formačnom centre pre Rómov v Čičave (okres Vranov nad Topľou). F6 je organizátorom rómskeho gospelového festivalu FestRom. Kapela doposiaľ vydala tri vlastné albumy – Aké je dobré a milé (marec 2008), Áno, je to ON (marec 2009), Vzbuď sa, Boží ľud! (júl 2012). Videoklip ku skladbe “Jeho ranami” predchádzali už štyri – k piesňam Aké je dobré a milé, Kamav te šunel (Chcem počúvať), Veľký si, Pane a Vzbuď sa, Boží ľud!

 

NOVÝ KLIP KU SKLADBE “JEHO RANAMI”: