Concept Photo - Pregnancy Baby and Parenting

Hudobná novinka N.D.E. k 25. marcu: Klip Život je dar

Kapela N.D.E. ponúka nový klip ku Dňu počatého dieťaťa. K piesni Život je dar.

 

Život je dar. Tak znie jasný odkaz gospelovej rockovej formácie N.D.E. k téme hodnoty ľudského života, ktorý kapela obsiahla v jednej zo svojich najnovších piesní. K tohtoročnému Dňu počatého dieťaťa pripravila pre fanúšikov darček v podobe nového klipu ku skladbe.

 

Newborn Infant and Pregnancy Shots Hangi

Líder N.D.E.: Viac chránime psy, veľryby alebo orlie mláďatá

S myšlienkou zložiť „pro-life“ skladbu pracoval líder kapely Vlado Bis dlhšie obdobie, kým sa v septembri minulého roka premenila na “Život je dar” v štúdiovej verzii. Teraz ju nasleduje klip. “Piesňou sa s kapelou jednoznačne hlásime k ochrane života od počatia po prirodzenú smrť. Všímam si, že viac chránime psy, veľryby alebo orlie mláďatá a to najcennejšie, ľudský život, nechránime dostatočne,” vysvetľuje Bis, ktorý so skupinou v piesni spieva o tom, aké ľahké je zraniť malých a bezbranných.

 

Je to naozaj tak, dieťatko v brušku mamičky sa brániť nemôže. V tejto súvislosti ma oslovil výrok obdivuhodnej ženy – Matky Terezy: “Toto je chudoba: Keď dieťa musí zomrieť, aby si ty mohol žiť, ako chceš,” dopĺňa líder N.D.E. Vlado Bis, podľa ktorého majú ľudia často “tisíc dôvodov, prečo nemôžeme prijať dieťa do rodiny – hypotéka, úver, drahé potraviny, drahé oblečenie, nezvýšia peniaze na dovolenku.” Autorom klipu, ktorý poukazuje na bezmocnosť počatých detí, je Martin Chovanec.

 

Nový klip N.D.E. – Život je dar:

 
Autor: Monika Tuková
Foto: ©Depositphotos.com/lucidwaters (perex), ©Depositphotos.com/tobkatrina