hymna-tour-gt-featured

Gospeltalent TOUR má hymnu, zložila ju Dominika Gurbaľová

Gospeltalent Rádio Lumen Tour 2016 vyrazí do regiónov s vlastnou hymnou.

 


Už o týždeň vyrazia talenty i stálice gospelovej hudby na Gospeltalent Rádio Lumen TOUR 2016, aby v piatich slovenských mestách predstavili galavečer kvalitnej hudby, slova a duchovného povzbudenia. Ojedinelá akcia získala aj vlastnú hymnu, ktorú jej podarovala skladateľka, speváčka a hudobníčka Dominika Gurbaľová. Pieseň “Abba” spolu s ňou naspievali úspešní interpreti projektu Gospeltalent.

 

Pieseň Abba je pre mňa vyjadrením bázne a súčasne dôvery, túžby celá sa oddať Bohu ako tomu, ktorému môžem dôverovať, ktorý je dobrý. Keďže verím, že je ten najlepší, pieseň tiež vyjadruje ochotu a túžbu vidieť a konať veci tak, ako Boh chce, v dôvere, že nás prijíma takých, akí sme a my sa dávame celí k dispozícii, túžiac byť jeho rukami, nohami, srdcom,” vysvetľuje motív skladby autorka hudby i textu Dominika Gurbaľová. Pieseň podarovala ako hymnu pre turné Gospeltalentu (GT), v rámci ktorého aj sama vystúpi ako hosť v Historickom divadle v Levoči.

 

 

Hymnu Gospeltalent Rádio Lumen Tour 2016 spolu s ňou naspievali víťazka GT 2013 Slávka Tkáčová, nositeľka Ceny Rádia Lumen GT 2013 Katka Krajčoviechová, víťazka GT 2016 v kategórii speváčka Lýdia Rišová, finalistka GT 2016 Stanislava Vassová a finalista GT 2016 Kiko Balco. Nahrávka vznikla v štúdiu Umpax v Prešove, na akustickej gitare ju doprevádza Alexandra Dugasová a na husliach Jakub Bačinský. Pieseň bude súčasťou Výberového CD-albumu Gospeltalentu, ktorý bude uvedený počas samotného turné v jednotlivých mestách.

 

Vstupenky na galaprogramy Gospeltalent TOUR 2016 si možno zakúpiť v sieti Ticket Art, rýchlou možnosťou je online predaj.  Cena je symbolických 6 eur, organizátori sa tak rozhodli, aby sa na turné mohol zúčastniť naozaj každý, vrátane študentov. Vstupenky na mieste budú k dispozícii iba v prípade posledných voľných kusov, ich cena bude 9 eur. Viac informácií o projekte Gospeltalent nájdete na www.gospeltalent.sk.

 


Prečítaj si viac o turné: 
Talenty i stálice gospelu mieria do regiónov, blíži sa Gospeltalent TOUR 2016


 

gospeltalent-tour-2016-_-final-web-620

 

Autor: -ig-
Foto perex: Dominika Gurbaľová / Timothy