gospelparada _ highlited

Gospelparáda: Ľudmila Koščová a Slávka Tkáčová ako novinky

Piesne speváčok Ľudmily Koščovej a Slávky Tkáčovej sa stali novinkami štvrtého kola hitparády gospelovej piesne Gospelparáda. Celkovo vedie Poetica Musica.

Gospelparáda

  • hitparáda gospelovej piesne, ktorú vysiela Rádio Lumen v premiére každý štvrtok
  • víťazom 4. súťažného kola z 23. januára 2014 je Poetica Musica so skladbou Uspávanka nenarodeného
  • okrem hitparády prináša aj rozhovory, miniprofily interpretov a zaujímavosti z aktuálneho diania domáceho i svetového gospelu (v premiére vždy vo štvrtok od 16:00 do 17:30, v repríze v piatok od 2:00 do 3:30)

 

Štvrté tohtoročné vydanie Gospelparády Rádia Lumen prinieslo síce päť súťažných noviniek, ale iba od dvoch interpretiek. Okamžite po utorkovom zverejnení rearanžmánu víťaznej skladby Gospel talentu 2013 pieseň “Chcem veriť” nasadili do aktuálneho kola hitparády. Gospelový talent minulého roka Slávka Tkáčová s ňou zabojuje o priazeň fanúšikov po boku štyroch nových skladieb od speváčky Ľudmily Koščovej. Všetky pochádzajú z nového albumu vďaky, chvál a uctievania “Príď”, ktoré Koščová vydala po siedmich rokoch od vydania CD-prvotiny “V Teba dúfam”.

 

Hneď štyri piesne z nového albumu Ľudmily Koščovej sme v Gospelparáde predstavili kvôli plastickejšiemu pohľadu na celok,” vysvetľuje autorka a moderátorka Gospelparády Diana Rauchová. Prešovčanka do súťaže vstúpila s piesňami Príď, Duchu Svätý, Pán je moje svetlo, Vyvýšený a Pánov hlas. Zaujímavosťou je rastúca poslucháčska pozornosť v prípade Annamárie a formácie Jeho deti, ktorí sa v aktuálnom súťažnom kole posunuli zo siedmeho na štvrté miesto a s piesňou “Keď vchádzam do tvojho chrámu” sa tešia už 6-týždňovej podpore fanúšikov. “Uvážlivo, nenápadne, ale isto zaujímajú čoraz viac uší hlasujúcich fanúšikov i pozorovateľov zdravého amatérskeho hudobného prostredia, ktoré popri hĺbke a vnútornom zábere textového vyjadrenia berie vážne aj citlivé zvládnutie hudobno-interpretačnej stránky,” hodnotí pôsobenie gospelovej formácie v súťaži Rauchová.

Aktuálne sa hlasuje emailom

Gospelparáda priniesla krátkodobú zmenu v spôsobe hlasovania. Za favoritov v súťaži možno v týchto dňoch zahlasovať emailom na gospelparada@lumen.sk. Dôvodom je testovanie novej podoby webovej stránky Rádia Lumen, ktorá má v súvislosti s Gospelparádou zlepšiť pripojenie, formu hlasovania či komentovania relácie.

 

Hlasujúci môžu do uzávierky v utorok 28. januára o 23:59 udeliť podľa vlastného rozdelenia spolu 15 bodov týmto 15 piesňam:

 

Por.   Min.       Kolo       Interpret                                                        Skladba                                                     

01 1 12 *Poetica Musica Uspávanka nenarodeného
02 9 12 *Poetica Musica Pieseň matky
03 8 12 *Poetica Musica Mužom
04 7 6 Annamária a Jeho deti Keď vchádzam do tvojho chrámu
05 6 6 Tomáš Lajmon Pokánie
06 5 8 Sima Martausová Kam tento svet speje?
07 4 11 KOMAJOTA Most
08 2 4 *Projekt Zbory Narodený
09 3 13 *Projekt Zbory To je ten
10 new 2 Tim Timmons Starts with me
11 new Slávka Tkáčová Chcem veriť
12 new *Ľudmila Koščová & band Pánov hlas
13 new *Ľudmila Koščová & band Vyvýšený
14 new *Ľudmila Koščová & band Pán je moje svetlo
15 new *Ľudmila Koščová & band Príď, Duchu Svätý

 

Gospelparádu vysiela Rádio Lumen v premiére vždy vo štvrtok v čase od 16:00 do 17:30, v repríze ju prináša v nočnom vysielaní v piatok od 2:00 do 3:30. Celú reláciu si môžete vypočuť aj v archíve Rádia Lumen.