gospelparada _ highlited

Gospelparáda: Ako v nej účinkujú finalisti Gospel talentu

Dvaja finalisti súťaže Gospel talent 2013 zasiahli do hitparády gospelovej piesne. Po dnešnom súťažnom kole však v Gospelparáde ostal iba jeden.

Gospelparáda

  • hitparáda gospelovej piesne, ktorú vysiela Rádio Lumen v premiére každý štvrtok
  • okrem hitparády zostavenej podľa bodovania poslucháčov prináša aj rozhovory, miniprofily interpretov a zaujímavosti z aktuálneho diania domáceho i svetového gospelu
  • Víťazom 45. súťažného kola z 21. novembra 2013 je kapela TIMOTHY (Marian Lipovský) so skladbou Niekedy

 

Kým víťazná skladba tretieho ročníka súťaže Gospel talent “Chcem veriť” od Slávky Tkáčovej čaká na vydanie v profesionálnej verzii, dve iné z finálového kola súťaže sa už zapojili do hitparády gospelovej piesne Rádia Lumen. Na základe udelenia Ceny Rádia Lumen bola do Gospelparády automaticky nasadená skladba Katky Krajčoviechovej “Ukáž mi cestu“. Hudobná redakcia rádia k nej následne vybrala ešte skladbu zoskupenia Annamária a Jeho deti “Keď vchádzam do tvojho chrámu” a umožnila jej rovnako zasiahnuť do gospelovej hitparády. Obe skladby boli nasadené medzi novinky súťažného vydania zo 14. novembra, ďalej však postupuje iba jedna.

 

Po uzávierke pred aktuálnym súťažným kolom Katka pre nízky počet bodov do ďalšieho neprešla a Annamária a Jeho deti vďaka bodovému stavu suverénne zaujali ôsme miesto v aktuálnom súťažnom rebríčku,” informovala autorka a moderátorka Gospelparády Diana Rauchová. Pieseň Ukáž mi cestu získala v hitparáde 26 bodov, Annamárii a Jeho Deťom prinieslo postup 323 odoslaných hlasov poslucháčov gospelovej hitparády. Rebríček má celkovo 15 piesní, novinky doň pribúdajú pravidelne v každom súťažnom kole.

 

Gospelparádu vysiela Rádio Lumen v premiére vždy vo štvrtok v čase od 16:00 do 17:30, v repríze ju prináša v nočnom vysielaní v piatok od 2:00 do 3:30. Celú reláciu si môžete vypočuť aj v archíve Rádia Lumen.