gospelove zaciatky

Gospelový špeciál: Hudobný návrat k prvým interpretom

Gospelparáda pozýva zaspomínať si na začiatky domáceho gospelu.

 

Obdobie krátko po roku 1989 alebo raná tvorba slovenskej kresťanskej hudobnej scény. Návratom v čase sa presne na túto gospelovú etapu dnes večer zameria špeciálne nesúťažné vydanie Gospelparády.

Hviezdny výber gospelových začiatkov ponúka desiatku interpretov

Aktuálnu 90-minútovku naplní špeciálna – folk-gospelová nesúťažná desiatka piesní slovenských interpretov, ktorí už v 90.rokoch muzicírovali na festivale Verím Pane v Námestove pri Oravskej priehrade,” približuje autorka a moderátorka Gospelparády Diana Rauchová pre iGospel obsah už 958. vydania relácie. Miesto v ňom získajú interpreti ako Atlanta, April Quintet, B.F.O., Jocara, Kapucíni & Stanley, Kompromis, Križiaci, Metelica, Mimicry či Mirko Vranský. Desiatka interpretov je prísľubom kvality a pozvaním zaspomínať si, ako vznikala domáca gospelová hudobná scéna.

 

http://www.kapucini-stanley.sk/

V špeciálnom vydaní Gospelparády si nájde miesto aj kapela Kapucíni a Stanley, ktorá v štúdiu nahrala a vyprodukovala spolu 133 piesní na deviatich albumoch

 

Hitparáda dnešným špeciálom nadväzuje na minulotýždňové vydanie, v ktorom sa medzi súťažnými novinkami objavili pop-rockové retro skladby. Poslucháči si po rokoch opäť vypočuli piesne od Trenčianskeho bazára, Raindownu či Janky Daňovej, nechýbali ani Sába a Adriel. “V rubrike Infodielňa sa do hosťovského kresla posadí a nielen o novom albume skupiny Sába s názvom Pod obal z roku 2015 sa rozrozpráva líder skupiny, hudobník, spevák, pedagóg Lucián Bezák,” dopĺňa Rauchová, na čo sa dnes môžu fanúšikovia gospelu tešiť.

 

Gospelparádu vysiela Rádio Lumen v premiére vždy vo štvrtok v čase od 21:30 do 23:00, v repríze ju prináša v nočnom vysielaní v stredu (tentokrát 10. júna) od 1:30 do 3:00. Celú reláciu si môžete vypočuť aj v archíve Rádia Lumen.

 

-ig-
Foto: http://www.kapucini-stanley.sk, Križiaci, Kompromis, Verím Pane