tkacova

Gospel talent Slávka Tkáčová už chystá prvý koncert

Čerstvá víťazka súťaže Gospel talent 2013 Slávka Tkáčová už dostáva prvé ponuky na vystúpenia. Spolu s hudobníkmi sa predstaví na festivale duchovnej hudby v Bratislave.

 

Speváčka a hudobníčka Slávka Tkáčová vystúpi na festivale duchovnej hudby “HUDBA DUCHA” v Bratislave – Petržalke, na ktorý dostala pozvanie ako absolútna víťazka súťaže Gospel talent 2013. Okrem skladby Chcem veriť, s ktorou vyhrala celoslovenskú gospelovú súťaž, na festivale predvedie aj ďalšie autorské skladby. “V prípade výhry by som chcela nahrať aj svoj CD-album, keďže mám už 16 svojich skladieb. Znamenalo by to pre mňa dosť veľa a začala by som na sebe ešte viac pracovať,” uviedla Tkáčová počas Veľkého finále Gospel talentu. Svoje vlastné piesne bude môcť teraz predstaviť prvému verejnému publiku v pozícii gospelového talentu roka.

 

© Slávka Tkáčová

Aktuálna víťazka súťaže Gospel talent 2013 Slávka Tkáčová už chystá prvé koncertné vystúpenie

 

Festival je súčasťou série žánrovo orientovaných podujatí, pričom ide o jeho nultý ročník. Uskutoční sa v sobotu 7. decembra a počas celého popoludnia bude až do noci ponúkať hudobné predstavenia interpretov gospelovej hudby. Popoludní sa najskôr predstavia sóloví interpreti, pričom Slávka Tkáčová vystúpi v rámci večerného bloku, ktorý je venovaný gospelovým hudobným zoskupeniam. Pod názvom “Slávka Tkáčová band” predvedie 50-minútový koncert autorských piesní. Doprevádzať ju bude čerstvo zostavený tím hudobníkov z východného Slovenska, Tkáčová pochádza z Bardejova.

 

Slávka Tkáčová sa stala víťazkou tretieho ročníka súťaže Gospel talent, do ktorej sa prihlásilo 72 gospelových hudobných interpretov z celého Slovenska. O jej víťazstve rozhodla odborná porota počas rozhlasového finále, ktoré naživo odvysielalo Rádio Lumen. Spolu s Richardom Čanakym bolo Rádio Lumen zároveň organizátorom súťaže, ktorá sa už od roku 2009 koná pod záštitou poslanca Európskeho parlamentu Miroslava Mikolášika. Víťazkami prvých dvoch ročníkov boli Simona Martausová a Silvia Chlebovská.