gospel workshop 2014_featured

FOTO: Takýto bol Gospel Workshop s Brianom Fentressom

Výnimočná akcia sa cez víkend konala v Trstenej na Orave. Zahraničný lektor Brian Fentress tu znova viedol gospelový seminár. Prinášame fotonávrat.

 

Charizmatický lektor Brian Fentress uplynulý víkend na Orave po druhýkrát viedol spevácky seminár “Gospel Workshop”. Organizátorom z Inštitútu pre podporu a rozvoj mládeže V. I. A. C. sa podarilo zopakovať úspešné podujatie a do Trstenej pritiahli desiatky účastníkov. Tí sa počas troch dní stali členmi gospelového zboru a prostredníctvom aktivít v spoločenstve sa duchovne obnovili.

 

Tridsiatka spevákov počas víkendu nacvičila celý koncertný repertorát, ktorý predstavila na nedeľnom záverečnom galakoncerte. “Počas víkendu speváci usilovne a s nadšením cvičili gospelové piesne pod vedením amerického lektora Briana Fentressa, ktorý je známy svojou jedinečnou charizmou, pozitívnou energiou, šarmom, úžasnými dirigentskými schopnosťami, nezabudnuteľným hlasovým prejavom a život meniacim svedectvom,” priblížila Martina Štrbová z Inštitútu V. I. A. C. atmosféru podujatia.

 

Brian sa počas prípravy i vedenia koncertu oprel o mnohoročné skúsenosti, pričom obecenstvo neraz postavil na nohy. Podľa organizátorov bola kvalita spevu na vynikajúcej úrovni napriek tomu, že oproti prvému ročníku sa do projektu zapojilo menej účastníkov. Koncertné vyvrcholenie víkendu sprevádzal spev, tanec a eufória publika, ktoré v miestnom Dome kultúry vytvorili živé gospelové spoločenstvo. “Bol to jedinečný zažitok, kde sme sa snažili aj takýmto moderným a profesionálnym spôsobom oslavovať Boha,” uzavrela Štrbová. K podujatiu sa vraciame vo fotogalérii.

Fotonávrat ku Gospel Worskhopu 2014:

© OZ V.I.A.C.© OZ V.I.A.C.© OZ V.I.A.C.© OZ V.I.A.C.© OZ V.I.A.C.© OZ V.I.A.C.© OZ V.I.A.C.© OZ V.I.A.C.© OZ V.I.A.C.© OZ V.I.A.C.

FOTO: OZ V.I.A.C.