patagonia fest _ featured

Tip na víkend: Prvý ročník gospelového PATAgónia festu

Pri Seredi vzniká nový gospelový festival – PATAgónia fest 2015.

 

Už tento víkend sa portfólio domácich gospelových festivalov rozšíri o ďalšiu premiéru. Malá obec Pata pri Seredi (okres Galanta) pozýva na prvý ročník PATAgónia festu. Popri začínajúcich kapelách vystúpia aj stálice ako Richard Čanaky & F.B.I., N.D.E. či Križiaci.

 

Gospelová kapela AME sa spojila s obcou, farou a neziskovými organizáciami, aby do malej obce Pata priniesli hodnotný gospelový festival. Organizátori vsadili na spojenie už osvedčených interpretov gospelovej hudby s tými, ktorí by ich raz mali nasledovať. Na západné Slovensko tak napríklad pocestujú aj Križiaci z Trstenej na Orave.

 

Foto: Kapela AME / PATAgonia fest, Branislav Korec

Organizátorom prvého ročníka PATAgónia festu je kapela AME z obce Pata pri Seredi

 

 

Rozhodli sme sa ísť cestou hudobného maratónu, nakoľko ide o prvý a jednodňový festival. Ide nám hlavne o kvalitnú hudobnú produkciu,” vysvetľuje spoluorganizátor a člen kapely AME Braňo Korec. Naznačuje, že v obci je snaha založiť festivalovú tradíciu, pričom v budúcnosti uvažujú aj o workshopoch či divadelných vsuvkách. Premiérový ročník však láka predovšetkým na dobrú hudbu a prezentáciu začínajúcich.

 

V športovom areáli obce Pata sa už túto sobotu 27. júna predstavia najskôr kapely Slnkom odetí z Cabaj – Čápora, Alfa z Trstenej, organizujúca kapela AME z Paty, po nich Christallinus z obce Obyce, An(dž)elino z Nitry, Križiaci z Trstenej a bratislavské kapely Richard Čanaky & F.B.I. a N.D.E.  Program začína o 15:00. Autorom myšlienky PATAgónia festu je líder kapely AME Branislav Vaško, ktorý v obci pôsobí aj ako predseda kultúrnej komisie.

 

PATAgonia fest

 

-ig-
Foto: PATAgonia fest 2015 / Branislav Korec