festival nadeje _ featured

Festival nádeje prinesie na Zemplín gospel i atraktívne sprievodné akcie

Pri Michalovciach chystajú pokračovanie úspešného Festivalu nádeje.

 

Po úspešnom nultom ročníku Festivalu nádeje na východe Slovenska prichádzajú organizátori s rozšíreným programom. Obec Hatalov v okrese Michalovce čakajú na konci júla dávka dobrej gospelovej hudby, pútavý duchovný program a atraktívne sprievodné aktivity. Medzi interpretmi nebudú chýbať Timothy či F6, pozvaným hosťom je aj o. Pavol Hudák.

Festival chce pomôcť mladým premeniť všedný život na radosť s Bohom

Festival nádeje sa zameriava “hlavne na mladú generáciu, ktorá chce svoj doposiaľ možno nudný, bezvýznamný a všedný život premeniť na život s Bohom, plný pozitívneho myslenia, radosti a tolerancie v spoločnosti a taktiež na riešenie akýchkoľvek situácií,” vysvetľuje organizátor Matúš Jacko, ktorý je členom občianskeho združenia a gospelovej kapely Agatangel.

 

Evanjelizačný projekt s cieľom spájať i zobúdzať dobro v človeku

Ako upozorňuje, akcia je jediným gospelovým festivalom na Zemplíne, ktorého myšlienkou je nielen spájať ľudí bez ohľadu na politickú príslušnosť, národnosť, vierovyznanie, vek, pohlavie a profesiu, ale zároveň viesť mladých ľudí k vhodnému využitiu voľného času, a tým ich aj usmerniť k predchádzaniu drogových, resp. iných závislostí a zlých návykov, ako aj zobudiť v nich dobro. “Festival Nádeje je ekumenický a evanjelizačný projekt, počas ktorého chceme prostredníctvom gospelovej hudby a svedectiev o ceste k Bohu a jeho láske motivovať každého návštevníka k zmyslu života vo viere,” dopĺňa Jacko.

Dobrá kresťanská hudba a pestrý duchovný i oddychový program

Kým na vlaňajšom nultom ročníku festivalu sa zúčastnilo 543 ľudí z 57 miest a obcí z celého Slovenska, tohto roku si organizátori trúfajú na akciu pre 800 až 1200 účastníkov. O hudobnú časť programu sa postarajú už stabilné i začínajúce kresťanské kapely. V Hatalove vystúpia kapely Sion (Snina), The Wind (Trebišov), Timothy (Kráľova Lehota), F6 (Čičava), Agatangel (Michalovce). Duchovnú službu zabezpečia rímskokatolícki i gréckokatolícki kňazi.

 

Organizátori nezabúdajú ani na príchod rodín s mladými a deťmi. Prítomní budú môcť využiť ponuku workshopov, ukážku historického šermu, jazdu na koníkoch i ďalšie atrakcie, pódium má byť kryté. Festival nádeje sa uskutoční v sobotu 25. júla, odštartuje ho slávenie liturgie o 14:00 na amfiteátri v Hatalove. Vstup pre širokú verejnosť je vo forme dobrovoľného príspevku.

 

festival nadeje 2015

 

Autor: -ig-
Foto: Festival nádeje / Matúš Jacko