breakfestival _ featured

Breakfestival v Pieninách si cez víkend posvieti na zasvätených

Koncerty i program pre rodiny s deťmi. To je Breakfestival v Červenom Kláštore.

 

Už po šiesty raz sa Červený Kláštor zahalí do atmosféry modlitby, hodnotného programu pre celé rodiny, dobrej gospelovej hudby a pozvania byť lepším. Toto všetko tu už tento víkend ponúka Breakfestival, tentokrát s témou “zasvätení”.

 

Zaujímavá akcia sa koná už túto nedeľu. Z roka na rok sa teší veľkému ohlasu, na účastníkov zblízka i zo vzdialených kútov čakajú kvalitní hostia, vrátane obľúbených hudobných interpretov. “Breakfestival je určený pre mladých a mladé rodiny s deťmi. Program je pripravený tak, že na svoje si prídu aj deti uprostred množstva workshopov, mladí pri skvelej hudbe a dospelí si vypočujú prednášky,” uviedol kňaz Miroslav Bujdoš, ktorý je zodpovedný za prípravu Breakfestivalu. Organizátori vsadili v otázke hostí na pomocného biskupa Prešovskej archieparchie Milana Lacha, riaditeľa projektu Godzone Jula Slováka, zakladateľa a jedného z lídrov misijného spoločenstva Rieka Života Bohuša Živčáka a kňaza redemptoristu Metoda Lukačika.

Organizátori sľubujú aj pokoj hôr a skvelú hudbu ako cestu k novým silám

Štyria sú aj hudobní interpreti – kapely eSPé a October Light, aktuálny Gospel talent Slávka Tkáčová s kapelou Slnovrat a speváčka, hudobníčka a skladateľka Sima Martausová. Súčasťou pestrého programu je slávenie liturgie i špeciálne aktivity pre najmenších. “Breakfestival je organizovaný uprostred nádhernej prírody Pienin v Červenom kláštore. Pokoj hôr, atmosféra zábavy a skvelej hudby dopraje uponáhľanému človeku na chvíľu si oddýchnuť a nabrať nové sily,” vysvetľuje kňaz Miroslav Bujdoš, prečo prísť cez víkend do Pienin na východnom Slovensku.

 

Breakfestival sa začína v nedeľu 28. júna o 10:30, celý program i bližšie informácie nájdete na webovej stránke festivalu. Organizuje ho rehoľa Redemptoristov – Kongregácia Najsvätejšieho Vykupiteľa.

Print

 

-kz-
Foto: www.breakfestival.sk/Michal Petrilák / Plagát: Maroš Dupnák CSsR