gdz konferencia featured

Zajtra sa končí predpredaj lístkov na Godzone konferenciu “Všetci za Jedného”

Štyria rečníci, chválové kapely i zážitkové aktivity čakajú na mladých z celého Slovenska.

Projekt Godzone

  • Vznikol v roku 2010 ako reakcia na výzvy k novej evanjelizácii v rámci Katolíckej cirkvi a na potrebu prinášať mladým ľuďom posolstvo evanjelia moderným a zrozumiteľným spôsobom.
  • Realizačný tím projektu tvoria mladí ľudia z rôznych kútov Slovenska, prevažnú časť tvoria dobrovoľníci.

 

Banská Bystrica privíta už o týždeň mladých z celého Slovenska na 5. ročníku dvojdňovej Godzone konferencie. Akciu, za ktorou stojí evanjelizačný projekt Godzone, naplnia modlitby chvál, vyučovania či budovanie komunity pri rozhovoroch, mimopódiových aktivitách a zábave. Tohtoročnou novinkou je možnosť prihlásiť deti do desať rokov na samostatný program Detskej konferencie.

 

Projekt Godzone organizuje konferenciu už tradične ako “stretnutie Generácie, ktorej ide o Božie kráľovstvo”, teda v skratke Generácie KIOBK. Pozvaní sú všetci, ktorí sa cítia byť súčasťou tejto generácie, ako aj tí, ktorí sa k nej chcú pripojiť. Prednášky, ktoré sa zamerajú na hlavnú tému tohtoročného stretnutia “Všetci za jedného”, doplnia zážitkové aktivity.

Rečníkmi Mihok, Kevický, Buc a Slovák

Návštevníci konferencie sa môžu tešiť na štyroch kvalitných rečníkov, známych medzi mladými na celom Slovensku. Pozvanie prijali redemptorista a katolícky kňaz otec Jozef Mihok, kazateľ zboru Viera BJB Michal Kevický, katolícky kňaz pre mládež Ján Buc. Rečníkom bude aj hostiteľ konferencie, riaditeľ projektu Godzone a vedúci Spoločenstva SP zo Sliača Július Slovák. Modlitby chvál budú viesť kapely Lámačské chvály, Heartbeat + Godknows, Rieka Života a ESPÉ.

 

gdz recnici

 

Teším sa na to, že prostredníctvom prednášok, chvál a preukazovania lásky budú môcť účastníci zažiť to, prečo boli stvorení a nájsť svoju identitu v Ježišovi,“ povedala Betka Borovská z organizačného tímu konferencie. Člen kapely ESPÉ Ivan Petro má najväčšie očakávania od času spoločnej modlitby a chvál. „Chvály sú priestorom, keď sa Duch Svätý spája s našim duchom a dosvedčuje, že sme Božie deti. Naša kolektívna modlitba uvoľňuje atmosféru neba a vtedy sa Boží svet prejavuje v tom našom. Toto ma necháva v úžase, pretože nikdy neviete, čo Boh spraví,” hovorí Petro s dôverou, že “očakávanie je pôda pre zázraky“.

Túžia, aby Božie kráľovstvo vstúpilo do každej oblasti života

Projekt Godzone začal šíriť myšlienku Generácie KIOBK v roku 2012, keď sa uskutočnilo rovnomenné evanjelizačné turné. Túžbou organizátorov bolo vidieť, ako povstáva generácia s jasným zameraním – žiť a prinášať Božie kráľovstvo do každej oblasti života. Odvtedy sa s touto víziou v rámci misií, animátorských škôl, turné alebo konferencií oboznámili tisícky ľudí po celom Slovensku a mnohí z nich prijali pozvanie stať sa súčasťou Generácie KIOBK. Na konferencii sa budú môcť opäť stretnúť a modliť sa spoločne za ďalšie smerovanie Slovenska.

 

index

 

Dvojdňové stretnutie mladých z celého Slovenska sa uskutoční 8. a 9. apríla v ŠH Štiavničky v Banskej Bystrici. Bližšie informácie možno nájsť na www.konferencia.godzone.sk. Predpredaj lístkov je spustený do konca marca.

 

Autor: ts/Ivana Šalgová, ig
Obrázky: Godzone.sk