komajota _ featured

Video nového singlu od Komajoty “Schody” je plné skrytých symbolov

Prešovská kapela Komajota predstavila nový singel “Schody”. Hodnotu textu zdôraznila dômyselným lyrics videom, ktoré je postavené na skrytých odkazoch.

 

Známa slovenská kapela Komajota má nový singel s názvom “Schody”. K novembrovej novinke pripojila lyrics video, ktorého originálne poňatie pozýva poslucháča prejsť si odkazom piesne zaujímavým spôsobom až do úplného konca. Spracovanie je plné skrytých posolstiev.

 

© www.komajota.sk

Kapela Komajota predstavila nový singel “Schody”

 

Pieseň Schody je určená pre každého, kto sa chce poučiť na chybách,” priblížil líder Komajoty Martin Husovský. Skladba je na svete už približne tri roky, pričom podobne ako jej finálna hudobná podoba vznikal dlhšie obdobie aj text. Výsledok je však pozvánkou k zastaveniu sa pri dôležitých životných otázkach, pod čo sa ako autor textu podpísal už tradične Jozef Husovský, Martinov brat. Spojenie s nápaditým videom vytvorilo prechádzku skrytými symbolmi, režisérom lyrics videa je Pavel Višňovský.

 

Text novinky je podľa Martina Husovského venovaný každému, kto chce počúvať a premýšľať. “Aj mňa samého pri počúvaní často prekvapia tie isté veci, na ktoré sa s odstupom času pozerám inak. Keď si rovnakú pieseň vypočujem o päť rokov, budem ju vnímať v iných symboloch a dimenziách,” uviedol spevák, hudobník i skladateľ v jednej osobe. Nová skladba Komajoty je bohatá na nadčasové myšlienky. “Len tam, kde býva prach, sa dá ísť po stopách. Ak guľatý je svet, útek je návrat späť,” spieva napríklad Husovský. Vypočujte si celú skladbu.