blessed

Utečenci i všetci trpiaci dostali pieseň, Janais pozýva k milosrdenstvu

Speváčka Janais predstavila novinku. Pieseň Blessed venuje trpiacim.

 

Trpiaci, v súčasnej dobe osobitne utečenci, sú hlavným motívom novej skladby Janais. Speváčka, skladateľka a textárka im venovala pieseň Blessed, čím všetkých pozýva k väčšiemu milosrdenstvu voči tým, čo trpia.

 

© Janais / Jakub Šteinecker

Hudobnú novinku Blessed venovala Janais trpiacim, zvlášť utečencom

 

Súčasná situácia vo svete nie je ľahká, no som presvedčená, že by sme voči ľuďom v núdzi mali preukazovať viac milosrdenstva a obety,” hovorí Janais, prečo sa rozhodla zložiť pieseň pre biednych. Názov má biblický význam, pričom aj samotný text skladby obsahuje myšlienky z Biblie. “Blessed znamená v slovenčine požehnaný alebo blahoslavený. A biblické blahoslavenstvá sú prisľúbenia tým, ktorí trpia. Pieseň je venovaná práve im, preto názov Blessed,” vysvetľuje Janais, ktorá stojí za hudbou i textom. 

Snímkami do klipu prispeli uznávaní fotografi

Hudobná novinka dostala klip zložený zo striedajúcich sa autentických fotografií z utečeneckého tábora či oblastí zasiahnutých prenasledovaním. Ich autormi sú Anton Frič, Andrej Bán a Ján Husár. Štúdiovo nahrala Janais Blessed so stálym klávesákom Martinom Šencom a gitaristom Petrom Kothajom a hosťami Jamesom Evansom (husle), Pavlom Hviščom (basgitara) a Michalom Lorincom (bicie).

 

Cieľom skladby je povzbudiť všetkých k spoločnému vytváraniu lepšieho sveta. Janais v tejto súvislosti upozorňuje na výrok profesora Vladimíra Krčméryho, že je lepšie mať núdznych pri poslednom súde na lavici obhajcov ako na lavici žalobcov. “Keby väčšina z nás zmýšľala takto, svet by bol lepším miestom pre život,” uzatvára.

 

 
Autor: -ig-
Foto: Janais / Jakub Šteinecker