P15 _ featured

Na P15 mieri už dvetisíc mladých, registrovať sa dá ešte týždeň

Na P15 do Popradu smeruje zatiaľ 2000 ľudí, registrovať online sa dá ešte týždeň.

 

Na Národné stretnutie mládeže P15, ktoré sa uskutoční od 31. júla do 2. augusta 2015 v Poprade, sa už prihlásilo vyše dvetisíc mladých ľudí. Okolo 400 z nich tvoria dobrovoľníci. Pridá sa k nim i vyše tristo rehoľníkov. Vyplýva to z oficiálnej štatistiky, ktorú oznámil registračný tím P15.

 

Rada KBS pre mládež a univerzity, ktorá podujatie organizuje s tímom dobrovoľníkov, zároveň upozorňuje, že záujemcovia majú posledných sedem dní na prihlásenie. Registrácia je možná len on-line prostredníctvom webstránky www.narodnestretnutiemladeze.sk.

Online registrácia ešte týždeň, na mieste bez ubytovania a stravy

“Aktuálne evidujeme viac než dvetisíc mladých ľudí. Pozývame aj ďalších. Prihlásiť sa dá vyplnením formulára na oficiálnej stránke www.narodnestretnutiemladeze.sk. Z organizačných dôvodov do 14. júla 2015. Po tomto dátume sa dá registrovať na mieste, ale bez možnosti získať ubytovanie a stravu,” hovorí Ondrej Chrvala, hlavný zodpovedný za prípravu P15. Nadväzuje na akciu podobných rozmerov s názvom R13, ktorá sa konala v roku 2013 v Ružomberku. Išlo o alternatívu pre tých, ktorí nemohli vycestovať na Svetové dni mládeže do Rio de Janeira. Navštívili ju tisícky mladých zo Slovenska, Čiech, Poľska, Ukrajiny, Maďarska, Litvy a Talianska.

 

Novinkou je vstupenka na jeden deň

Ďalšie informácie o registrácii je možné postupne nájsť na webstránke podujatia. Aktuálne je možné navštíviť celé podujatie (spolu s ubytovaním a stravou) za 30 €. Lacnejšie vstupy majú k dispozícii zdravotne postihnutí. Dobrovoľníci zaplatia za celý prípravný týždeň pred akciou a podujatie 15 eur. Novinkou je možnosť zakúpiť si vstupenku na jeden deň. Neplnoletí účastníci budú musieť mať súhlas rodičov. Registrácia je platná po uhradení a prijatí registračného poplatku, pokyny pre platbu nájdu záujemcovia na webe.

 

Zdroj: Komunikačný tím P15
Obrázok: P15 / www.narodnestretnutiemladeze.sk