aw ke _ featured

Mladí cez víkend mieria do Košíc na Awakening Slovakia

Po druhýkrát sa na Slovensku uskutoční akcia za prebudenie našej a okolitých krajín.

 

V sobotu sa v Košiciach stretnú mladí kresťania z celého Slovenska, aby sa spojili v modlitbe za prebudenie Slovenska a susedných krajín a vytvorili jednotné spoločenstvo. Festival s názvom “Awakening Slovakia” láka aj na špeciálneho hosťa z Británie – kapelu Hillsong London či domáce stálice chválovej hudby.

 

Awakening je voľným pokračovaním chválových festivalov z minulých rokov, ktorých cieľom bolo zjednotiť a osloviť komunity kresťanov v mestách Slovenska aj mimo obdobia konania CampFestu. Organizátorom sú totiž ľudia z populárneho Open Air letného festivalu, Youth For Christ – CE a Mládež pre Krista – Slovensko v spolupráci s Apoštolskou cirkvou v Košiciach, Bratskou jednotou baptistov v Košiciach, Evanjelickou cirkvou a. v. v Košiciach a Rímsko-katolíckou cirkvou v Košiciach.

 

S Hillsongom Londom vystúpia aj Timothy, Tretí deň či eSPé

Druhý ročník festivalu sa bude konať na novom mieste, v košickej Multihale, ale vízia ostáva rovnaká. Chceme snívať sen o prebudení a spolu zápasiť za prebudenie v našej krajine a v krajinách okolo nás,” uviedli organizátori. V Košiciach cez víkend nebudú chýbať viaceré domáce kapely ako Timothy, Tretí deň či eSPé. Program sa začína o tretej popoludní, trvať by mal do 21:00. Okrem hudby počíta so svedectvami, modlitbami za Košice a Slovensko, mobilizačnou a evanjelizačnou témou, ako aj s modlitbami a vzájomnými požehnaniami pastorov a farárov z mesta Košice na jednom pódiu.

 
Cena vstupenky na mieste je 12 eur, bližšie informácie ponúka oficiálny web podujatia.

 

Zdroj: TS/Michaela Paštrnáková, doplnené
Obrázok: Awakening