Jeho deti _ featured

Jeho Deti zvíťazili na medzinárodnej súťaži v Poľsku

Prvenstvo si Slováci odniesli za prevedenie dvoch kresťanských piesní.

 

Na medzinárodnej súťaži kresťanskej hudby Psallite Deo s účasťou piatich krajín zvíťazili Slováci. Zoskupenie “Jeho deti” si prvenstvo odnieslo v kategórii vokálno-inštrumentálnych telies.

 

Domáce Poľsko, Ukrajina, Bielorusko, Rumunsko a Slovensko. Tak vyzeralo zloženie súťažiacich na 18. ročníku medzinárodnej súťaže, ktorú na podporu kresťanskej hudby zorganizovali v meste Kenty. V konkurencii siedmich zoskupení spievajúcich dve skladby najlepšie obstáli mladí Slováci z východného Slovenska, ktorí sa prezentujú pod názvom “Jeho deti”.

 

Psallite Deo _ Jeho deti

 

Vyhrali sme s piesňami Blogoslaw duszo moja Pana od poľského zboru TGD, teda Tretia hodina dňa a Everlasting Love od London Community Gospel Choir,” približuje za zoskupenie Martin Jeriga. V porote súťaže, ktorú usporiadali v rámci projektu Vox Poloniae v réžii Ministerstva zahraničných vecí a pod patronátom viacerých poľských biskupstiev, mali zastúpenie doktorka umenia, operná speváčka a pedagogička Bozena Grudzinska-Kubik, pedagogička z Hudobnej akadémie v Katowiciach Beata Borowska, docent Hudobnej akadémie v Poznani Jan Borowski, skladateľ a klavirista Janusz Kohut a redaktor “Beskidzkiego Radia Katolickiego Aniol Beskidow” a kňaz Stanislaw Joneczko.

 

Jeho deti _ diplom

 

V čase konania ostatného ročníka celoslovenskej súťaže Gospel talent sa Jeho Deti  predstavili ako “rozbiehajúci sa kolektív výnimočných ľudí z rôznych kútov východného Slovenska, ktorí sú zapálení pre hudbu ohlasujúcu Krista“. V súťaži sa vtedy so skladbou autorky Annamárie s názvom “Keď vchádzam”(vypočuť si ju možno v Hudobnej knižnici iGospelu) dostali až do finále, pričom ako dôvod prihlásenia sa do projektu uviedli, že majú čo ponúknuť slovenskej gospelovej scéne a “chceme to konečne robiť profesionálne“. Odvtedy zoskupenie aktívne vystupuje pri rôznych príležitostiach a umelecky rastie. Počas tohtoročnej Národnej púte v Levoči doprevádzali spevom mládežnícku polnočnú bohoslužbu, spievali i na novokňazskej sv. omši na arcidiecéznej púti v Gaboltove či na odpustových omšiach.

 

Autor: -ig-
Foto: Jeho deti / Martin Jeriga