Janais _ featured

Janais predstavila singel Heart

Na svete je štúdiová nahrávka piesne Heart od speváčky Janais. Venuje ju všetkým so srdcom na správnom mieste.

Janais

  • Speváčka, skladateľka, textárka, vlastným menom Jana Kothajová
  • Začínala ako speváčka piesní s kresťanskou tematikou
  • Poslucháčom domácej gospelovej hudby je známa predovšetkým jej prvotina "Kto si, kto som" či novšia pieseň "V bludiskách"
  • S piesňou "Taram ta rej" sa stala finalistkou súťaže Eurovison Song Contest 2009
  • Štúdiovo vydala albumy "Svetaboj" a "Eufória"

 

Speváčka Janais dnes v rozhlasovom vysielaní predstavila štúdiovú verziu piesne s názvom Heart (Srdce). Pod výslednú podobu sa producentsky podpísal aj Randy Gnepa, skladba bude sprievodnou pre benefičné podujatie Nadácie Výskum rakoviny.

Live street performance sa dočkalo štúdiového spracovania

Pieseň Heart mohli fanúšikovia zhliadnuť už v septembri minulého roka. Janais vtedy s kapelou natočila “live street performance”, teda videonahrávku zo živého vystúpenia na ulici, ktorej súčasťou sú všetky okolité ruchy prostredia i náhodní okoloidúci. Nahrávkou chceli zachytiť skutočnú pouličnú atmosféru. “Bolo úžasné pozorovať ľudí, ktorí najprv nechápu, o čo ide, no potom sa pozastavia a počúvajú a nakoniec aj tlieskajú,” vrátila sa Janais k tvorbe videa. Dnes ho nasledovalo zverejnenie štúdiovej nahrávky, ktorú dokončili na začiatku tohto roka. Pieseň v dnešnej premiére predstavilo Rádio Prešov.

Heart bude sprevádzať benefíciu

Autorom hudby i textu je Janais, o výsledný aranžmán sa postarala jej kapela spolu s Randym Gnepom. Skladba bola nahrávaná v Studiu 7 v Prešove. Pieseň Heart sa stala sprievodnou skladbou charitatívneho podujatia “Korčuľovanie pre nádej”, ktoré organizuje Nadácia Výskum rakoviny. “Pieseň veľmi pekne prepojili so základnou myšlienkou svojej nadácie. Symbolom Nadácie Výskum rakoviny je totiž snežienka a tá v sebe nesie posolstvo – malé zelené srdiečko, symbolizujúce nádej a dobro,” priblížila Janais. Skladbu Heart spolu s kapelou venuje “všetkým ľuďom so srdcom na správnom mieste“. Benefičná akcia, na ktorej Janais zaspieva nový singel, sa koná 2. februára v bratislavskej ICE aréne – Zimnom štadióne Lamač.

 

Foto: Janais / Jakub Šteinecker