za rodinu _ featured

Gospeloví interpreti prídu do 13 miest podporiť rodinu

Podporiť kresťanskú rodinu prichádza nový projekt Za rodinu, ktorý s diskusno-koncertným programom zavíta do 13 slovenských miest.

 

Diskusno-koncertný projekt na podporu rodiny “Za rodinu” prichádza do 13 slovenských miest. Známe tváre gospelovej hudby, obľúbení moderátori i odborníci na tému pozývajú do rodinných obývačiek od 25. apríla do 5. mája.

Za rodinu vystúpia aj známe tváre gospelu

Projekt “Za rodinu” sa v diskusiách zameria na to, či “prežije kresťanská rodina v Európskej únii”. Hodinu a pol trvajúci dynamický program chce vytvoriť príjemné prostredie rodinnej obývačky, pričom odbornú diskusiu spojí s koncertným vystúpením prevažne gospelových interpretov. Do projektu pod taktovkou občianskeho združenia Donum Vitae sa zapojili líder kapely Komajota Martin Husovský, spevák, producent a skladateľ Richard Čanaky, Jozef Bubnár z kapely S2G Band, známy aj ako B-Joey, rómska kresťanská a evanjelizačná kapela F6, oravská kapela Križiaci s manželmi Šibíkovcami, spevák a gréckokatolícky kňaz Peter Milenky, prešovská gospelová speváčka Ľudka Koščová, vyhľadávaný hudobník a spevák James Evans s manželkou Beatou (známi ako Cukor a soľ) či mladá gospelová formácia z východu My Way. V mnohých mestách pritom pôjde aj o spoločné vystúpenie interpretov.

 

za rodinu _ plagat 616

Séria začína v Žiline, končí v Poprade

Projekt počíta s vytvorením rodinného prostredia v kruhu obyvateľov mesta, do ktorého zavíta. Moderátori Rádia Lumen Diana Rauchová, Júlia Kavecká, Martin Šajgalík i katolícka novinárka Andrea Čusová postupne navštívia Žilinu, Tvrdošín, Dolný Kubín, Ružomberok, Levoču, Bardejov, Spišskú Belú, Spišskú Novú Ves, Starú Ľubovňu, Trstenú, Námestovo, Prešov a sériu diskusií a koncertov zakončia vystúpením v Poprade. Celý projekt sa začne už týždeň po Veľkej noci – v piatok 25. apríla a potrvá do pondelka 5. mája. Vstup na podujatie v každom meste je voľný.

Odborné diskusie sa interaktívne spoja s publikom

O téme rodiny a jej budúcnosti, výzvach a podpore budú diskutovať rôzni odborníci. Chýbať nebudú europoslanec, lekár, zakladateľ a prezident Donum Vitae Miroslav Mikolášik, lekár, lektor plánovaného rodičovstva a viceprezident Donum Vitae František Orlovský, vysokoškolský pedagóg, odborník na mediálnu výchovu a lektor predmanželskej prípravy Pavel Izrael, ako aj profesionálny rodič a liečebný terapeut Pavel Hradil. Diskusie počítajú s interaktívnym spojením s publikom, pričom počas víkendových i pracovných dní má ísť o príjemne strávený čas v duchu rodinných hodnôt.

 

Bližšie informácie o projekte možno nájsť na internetovej stránke www.zarodinu.sk, ako aj na Facebooku. Portál igospel bude sériu podujatí sledovať ako mediálny partner.