fentress _ koncert _ featured

Gospel Workshop prichádza opäť na Slovensko, povedie ho Brian Fentress

Úspešný Gospel Worskhop s charizmatickým lektorom Brianom Fentressom sa po roku vracia na Slovensko. Zúčastniť sa ho možno v Trstenej na Orave.

 

Domácich priaznivcov gospelovej hudby čaká druhý ročník výnimočnej gospelovej akcie. Na Slovensko pricestuje skúsený zahraničný lektor Brian Fentress a v Trstenej na Orave po roku opäť povedie spevácky seminár “Gospel Workshop”. Účastníci sa počas jedného víkendu stanú súčasťou veľkého zboru a zažijú dynamické pozvanie duchovne sa obnoviť.

Gospelový workshop na oslavu Boha vyvrcholí verejným galakoncertom

Trojdňový workshop je “víkend plný spevu a spoločenstva ľudí, ktorí svojím talentom spevu chcú stále viac oslavovať Boha,” približuje Alenka Hrivnáková z Inštitútu pre podporu a rozvoj mládeže V. I. A. C., ktorý podujatie organizuje. Gospel Workshop je podľa nej neopakovateľnou skúsenosťou pre všetkých prítomných. “Pod vedením lektora nacvičia nové piesne a budú objavovať hlbiny gospelového spevu i svojho talentu a tiež vytvoria jeden spoločný spevokol, ktorý sa verejnosti predstaví na záverečnom Galakoncerte,” dopĺňa Hrivnáková. Celovíkendová spevácka príprava smeruje k finálnemu predstaveniu v Dome kultúry v Trstenej. Po boku spevákov 40-členného zboru sa tu predstavia samotní účastníci workshopu, čím seminár nadobúda praktické vyvrcholenie.

 

Gospel Workshop _ Trstena 2014

 

Prihlásiť na workshop i zúčastniť na záverečnom koncerte sa môže každý záujemca, chýbať by nemali mládežnícke zbory, aktívni zástupcovia farností či mladí ľudia, ktorí majú radi spev a chcú zažiť zahraničný rozmer gospelového umenia doma na Slovensku. Gospel Workshop sa uskutoční od 14.  do 16. novembra 2014, slávnostný Galakoncert pre verejnosť v nedeľu 16. novembra o 18:00. Viac informácií o podujatí možno nájsť tu.

 

Úvodná foto: http://www.dg.pl
Plagát: OZ V.I.A.C.