gdz konferencia text

Do Bystrice smeruje 1500 mladých, víkend bude patriť Godzone konferencii

Témou tohtoročnej konferencie je výzva “Celým srdcom”.

Projekt Godzone

  • Vznikol v roku 2010 po prvom úspešnom turné s názvom Enter the Godzone.
  • Venuje sa najmä mladým ľuďom na celom Slovensku aj v Českej republike cez animátorskú školu Godzone school, misijné výjazdy alebo Godzone konferencie.
  • Projekt zastrešuje Združenie kresťanských spoločenstiev mládeže a jeho koordinátori sú členmi Katolíckej Cirkvi.

 

Vypredaná banskobystrická Športová hala Štiavničky cez víkend privíta stovky aktívnych kresťanov, ktorí sa stotožnili s víziou generácie žijúcej pre Božie kráľovstvo. Známi rečníci Mário Tomášik, Ján Buc, Július Slovák a Zuzana Petrová i kapely Timothy, ESPÉ, Heartbeat, LCH Live či Dominika Gurbaľová vystúpia na Godzone koferencii.

 

Od roku 2012 hovoríme o Generácii, ktorej ide o Božie kráľovstvo a veríme, že práve vtedy táto generácia naozaj povstala a stále rastie. Téma pripravovanej konferencie bude „Celým srdcom“ a chceme hovoriť o tom, že ako generácia sme povolaní hľadať Boha celým svojím srdcom, milovať ho, slúžiť mu a dôverovať mu celým svojím srdcom,“ približuje výkonný riaditeľ Godzone Dávid Slavkovský tému tohtoročnej konferencie. Koná sa už po šiesty raz a už týždeň pred konaním počíta s účasťou 1500 účastníkov, pričom vstupenky je možné kúpiť si už iba na mieste.

 

 

Projekt Godzone je známy najmä evanjelizačným turné, ktoré organizuje každoročne v novembri počas Týždňa Cirkvi pre mládež. K turné pred rokmi pripojili Godzone konferenciu s cieľom “vytvoriť priestor spoločných modlitieb, zdieľania a rastu pre všetkých, ktorí sa identifikujú ako súčasť Generácie KIOBK (ktorej ide o Božie kráľovstvo)”.

Konferencia sa tento rok zameriava na vykročenie “Celým srdcom”

Počas dvoch dní konferencie účastníci zažijú vyučovania, modlitby chvál, spoločnú svätú omšu, ale aj zábavný program – napríklad počas Mix Session. Rečníci Mário Tomášik, Ján Buc, Július Slovák a Zuzana Petrová budú hovoriť o jednej z oblastí, v ktorej chce pozvať generáciu KIOBK vykročiť “Celým srdcom“, čo je téma tohtoročnej konferencie. Celý program je k dispozícii na webe podujatia.

 

Chvály počas konferencie budú viesť kapely Timothy, ESPÉ, Heartbeat, LCH Live a Dominika Gurbaľová a špeciálnym hudobným hosťom konferencie bude Ľudová Hudba Javorníček z Hvozdnice, ktorej členovia sú súčasťou spoločenstva EFATA v Považskej Bystrici. Paralelne s programom konferencie bude prebiehať detská konferencia, ktorá má byť pozvaním aj pre rodiny s deťmi.

 

Autor a obrázok: ts + úprava / Ivana Šalgová