gdz featured

Dnes štartuje Godzone Tour, Julo Slovák túži na pódiu vidieť srdce tímu

Godzone Tour 2015 chystalo viac ako 180 mladých naprieč spoločenstvami.

 

V poradí už siedmy ročník tejto veľkolepej evanjelizačnej akcie s názvom Zmena atmosféry dnes začína v Poprade. Do soboty zavíta do šiestich miest, pričom po prvýkrát v histórii projektu prekročí hranice Slovenska. Okrem Popradu, Košíc, Žiliny, Bratislavy a Zvolena si tak budú môcť skvelú hudobnú, vizuálnu, ale i dramatickú produkciu podčiarknutú silným duchovným posolstvom a povzbudivým slovom užiť aj obyvatelia Brna. Tak ako každý rok, aj teraz je vstup na podujatie pre všetkých úplne zadarmo.

 

Minulý rok si účasť na Godzone Tour užilo viac než 16 000 ľudí všetkých vekových kategórií. Aktuálne organizárori nastavili svoje očakávania v návštevnosti ešte vyššie. „Moje očakávania sú veľmi veľké. Možno dvadsať tisíc návštevníkov,“ povedal člen organizačného tímu projektu a zároveň hlavný gitarista kapely eSPé Dávid Slavkovský s tým, že „nikdy predtým neboli scéna, videoprodukcia, ani svetlá také prepracované ako tento rok. Veľmi sme sa vyhrali s detailami“.

 

Podľa Slavkovského je to dôvod, prečo mávajú už pol roka pred začiatkom turné produkčné stretnutia ohľadom organizácie a príprav. “Som presvedčený o tom, že Boh si zaslúži tú najlepšiu kvalitu. To je náš hnací motor. Chceme priniesť to najlepšie, čo je v nás a čo dokážeme,” doplnil.

 

Turné je dnes dospelejšie, hodnotí Júlo Slovák

Podľa Jula Slováka, ktorý je riaditeľom Godzone projektu, viedol celý minulý rok Boh organizátorov cestou k zrelosti. “Budoval náš charakter, učil nás, ako vstupovať do vecí ako dospelí, teda so zodpovednosťou a zároveň v identite Božích detí. Mám pocit, že aj turné vyrástlo. Stalo sa dospelejším,” vysvetľuje.  Organizovať turné je preňho povolanie, vízia a dlhodobé ovocie, ktoré túži vidieť. dosiahnuť to podľa neho nie je možné za päť rokov, pričom výsledok uvidia až nasledujúce generácie. “Dáva mi to však nádej, že posunieme úroveň Božej zjavenej slávy a prežívanie kráľovstva, že sme prijali štafetu od našich duchovných otcov a môžeme ísť ďalej. Verím v túto generáciu, v generáciu KIOBK a v jej obrovský potenciál.

 

Za programom je obrovský tím zložený z dobrovoľníkov mnohých spoločenstiev. “Vzťahy medzi ľuďmi a spoločenstvami, s ktorými toto turné robíme, sú vzťahy vybojované rokmi a verím, že jednota je duchovná vec, ktorá spôsobuje niečo neuveriteľne mocné. Mám pocit, že toto turné bude viac o srdci každého jedného človeka z tohto tímu ako to, čo bude vidieť na pódiu. Že to, čo bude na pódiu, je iba odraz sŕdc tohto tímu,” povedal Slovák.

 

gdzntour_cover1

Programu predchádza evanjelizácia v uliciach a návštevy škôl

Produkcia je postavená najmä na kvalitnej hudbe z tvorby známych slovenských kresťanských kapiel ako eSPé, GodKnows, dievčenskej kapely Heartbeat i ďalších. Súčasťou sú kvalitné videoprojekcie, tanec, osobné príbehy ľudí či krátke divadlo. Cieľom Godzone Tour je vytvoriť pôdu pre osobné stretnutie s Bohom a sprostredkovať posolstvo evanjelia mladým ľuďom. Programu preto v každom meste predchádza evanjelizácia v uliciach a návštevy škôl spojené s pozývaním na večerný program.

 

Turné 2015 nesie názov Zmena atmosféry. Tematicky tak chce nadviazať na predchádzajúce ročníky a posunúť vnímanie vplyvu Generácie, ktorej ide o Božie kráľovstvo. „Ľudia na Slovensku sú často pozraňovaní a v beznádejných situáciách. Mnohokrát maskujú to, kým naozaj sú. Zmena atmosféry pre mňa znamená prinášať nádej tam, kde už nie je. Verím, že Boh robí na Slovensku niečo veľké, hľadá púšte, na ktorých by mohol spraviť oázy. A spôsobuje že sa suché a mŕtve veci zmenia na niečo, čo bude ostatných priťahovať,“ zdôraznil Slavkovský.

 

Godzone tour 2015 “Zmena atmosféry” sa koná celý tento týždeň, a to v Poprade (dnes), Košiciach (utorok), Žiline (streda), Bratislave (štvrtok), Brne (piatok) a vo Zvolene (sobota).

 

zmena atmosfery _ plagat

 

Zdroj: Godzone / Dominika Spodniaková
Foto: Godzone / Ivana Šalgová