adrem _ viac slobody _ featured

Raperi Adrem a Kuša zložili singel na podporu referenda

Raperi Adrem a Kuša vytvorili singel “Viac slobody” na podporu referenda o rodine.

 

Na svete je skladba na podporu referenda o rodine. S názvom “Viac slobody” ju vytvorili slovenskí raperi Adrem a Kuša. Videosingel sa venuje tretej referendovej otázke o slobodnom rozhodovaní rodičov o obsahu vyučovania v oblasti sexuálneho správania či eutanázie.

Adrem: Podporiť stabilnejšiu budúcnosť detí je povinnosť

Ostatné týždne som intenzívne cítil vnútorné pozvanie zapojiť sa do kampane na podporu referenda. Keď prišla ponuka na skladbu, vnímal som to ako Božiu vôľu, preto som veľmi neváhal,” vysvetľuje raper Adrem dôvod vzniku skladby s tým, že projekt sa rozhodol zrealizovať napriek tomu, že vopred vedel o časovom obmedzení pri jeho realizácii. “Ak môžem urobiť niečo pre lepšiu a stabilnejšiu budúcnosť našich detí a Slovenskej republiky, je mojou kresťanskou a občianskou povinnosťou každú príležitosť na to využiť. Túto skladbu a moju účasť na referende vnímam ako takúto príležitosť,” dodáva Adrem. Vo videosingli vystupuje aj jeho trojročný syn, video končí rozhovorom syna s otcom.

 

Medzi mnohými panuje o tretej otázke hlboká nevedomosť, tvrdí Kuša

Pieseň sa tematicky zameriava na tretiu referendovú otázku: “Súhlasíte s tým, aby školy nemohli vyžadovať účasť detí na vyučovaní v oblasti sexuálneho správania či eutanázie, ak ich rodičia alebo deti samé nesúhlasia s obsahom vyučovania?” Podľa spoluautora singlu Kušu sa tretej otázke venovalo vo verejnej debate “oveľa menej pozornosti než prvým dvom, čo je škoda. Medzi mnohými panuje hlboká nevedomosť, o čo v tejto otázke vôbec ide. Nejedná sa o žiaden pokus zakázať či zrušiť vyučovanie o sexe na školách,” tvrdí raper, ktorý zdôrazňuje, že štát by sa nemal do životov občanov a výchovy ich detí starať viac než je nutné. “Ak sa nejakému rodičovi nezdá v poriadku učivo, ktoré má absolvovať jeho dieťa, alebo spôsob, ktorým je podávané, alebo vek, v ktorom je podávané, mali by mať rodičia právo ho odmietnuť – napríklad niektoré konkrétne vyučovacie hodiny. Rodičia nesú primárnu zodpovednosť za výchovu svojich detí, takže toto rozhodnutie má byť na nich,” uviedol Kuša. Myslí si, že uznať toto právo rodiča by nemalo byť problémom pre žiadneho tolerantne zmýšľajúceho človeka, a to bez ohľadu na vierovyznanie, národnosť, typ rodiny alebo zväzku či jeho orientáciu.

 

Singel “Viac slobody” textársky zložili raperi Adrem a Kuša, autorom beatu je Anno Domini Beats. O mix a mastering sa postaral Ján Volár (Štúdio BAC), pod réžiu, kameru a strih videoklipu sa postaral Dominik Šuplata (Power Studio).

 

Foto: Videoklip “Viac slobody”